Artykuły - Archiwum

Międzynarodowy Festiwal Par Folklorystycznych

Informujemy,że w dniach od 30 maja 2012 roku do 4 czerwca 2012 roku w Radzionkowie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Par Folklorystycznych. Organizatorami festiwalu są: Centrum Kultury "Karolinka" oraz Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk". Partnerem festiwalu jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Radzionkowie oraz Urząd Miasta Radzionków.

Do tej pory swoją obecność potwierdziły zespoły z Meksyku, Argentyny, Bułgarii, Słowacji i Czech. Uroczyste otwarcie festiwalu zaplanowano na 31 maja 2012 roku na godz. 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury "Karolinka". Kolejną okazją do podziwiania par folklorystycznych będzie korowód ulicami Radzionkowa, którego rozpoczęcie zaplanowano 01.06.2012 na godzinę 16:30. Po zakończeniu korowodu zapraszamy na prezentację taneczna par folklorystycznych na forum miejskim. Uroczyste zakończenie festiwalu będzie miało miejsce 03.06.2012 roku o godzinie 17:00 na scenie plenerowej przed Centrum Kultury "Karolinka".

Bardzo serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia związane z festiwalem. Wstęp na wszystkie koncerty wolny.

Festiwal jest współfinansowany ze środków Województwa Śląskiego.

"Mały Śląsk" dla Mamy i Taty

Już 27 maja zapraszamy serdecznie na galowy koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" zorganizowany z myślą o każdej mamie i tacie. Będą mieć Państwo okazję aby zobaczyć cały zespół od grup najmłodszych po grupę Reprezentacyjną. Nie zabraknie niespodzianek. W trakcie koncertu gościnnie wystąpi  "Chór Chłopięcy Śląskie Słowiki" z Koszęcina oraz goszczące na Międzynarodowym Festiwalu Par Folklorystycznych zespoły z Meksyku, Argentyny, Bułgarii, Słowacji i Czech.

Tym razem odbędą się dwa koncerty. Pierwszy o 16:30 a drugi o 19:00.

Bilety już są dostępne w Impresariacie Centrum Kultury "Karolinka" w cenie 10 zł.

"Mały Śląsk" po pracowitym weekendzie majowym

Weekend majowy dla artystów zespołu był czasem wypełnionym koncertami.

Pierwszą okazją do spotkania z zespołem  był koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, który odbył się w Operze Śląskiej w Bytomiu. Na deskach bytomskiej sceny grupa reprezentacyjna zaprezentowała swój popisowy taniec jakim jest żywiec góralski. Piękna muzyka, popisy solistyczne oraz precyzja wykonania sprawiły, że artyści po swoim występie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.  Warto nadmienić że członkowie zespołu występowali w doborowym towarzystwie, ponieważ oprócz nich na scenie pojawili się artyści Gliwickiego Teatru Muzycznego, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Śląskiego Teatru Tańca, Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk" , Opery Śląskiej z Teatru Wielkiego w Warszawie, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Opery Nova w Bydgoszczy, Opery Krakowskiej, Opery Wrocławskiej i Opery na Zamku w Szczecinie.

Kolejną okazją by podziwiać zespół był piknik rodzinny zorganizowany w Brennej. W amfiteatrze zlokalizowanym w parku miejskim "Mały Śląsk" zaprezentował godzinny koncert w trakcie, którego mogliśmy podziwiać tańce lubelskie, sądeckie, krakowskie, warmińskie, rzeszowskie. Oczywiście nie mogło zabraknąć najpopularniejszych śląskich piosenek tj: "Jakech był młodzieńcem" czy "Starzyk".

Po koncercie w Brennej zespół wystąpił jeszcze w radzionkowskim Riding Clubie podczas międzynarodowych zawodów w ujeżdzaniu, których honorowym gościem był pan Jerzy Buzek. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród przyszedł czas na występ.Tym razem "Mały Śląsk" wystąpił z programem śląskim, podczas którego licznie zgromadzona publiczność mogła zobaczyć Trojaka, Koziery bardzo energiczną Polkę Wróbelek i wysłuchać popularnych śląskich piosenek. Występ został przyjęty gromkimi brawami.

Juz niebawem pojawią się galerie z koncertów.

"Mały Śląsk" w Operze Śląskiej

 

ajbliższą niedzielę (29.04.2012 r.) Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" wystąpi na deskach Opery Śląskiej w Bytomiu podczas V Gali  Baletowej z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!

Film z koncertu Folklor to nie wszystko

Film został nakręcony przez studio filmowe REC z Katowic. Serdecznie dziękujemy za trud i pracę włożoną w tą wspaniałą pamiątkę. A teraz zapraszamy do oglądania!

 

Relacja z koncertu "Folklor to nie wszystko"

Finał koncertu Folklor to nie wszystko

W niedzielę 26 lutego 2012r., w Centrum Kultury Karolinka w Radzionkowie odbył się koncert, jakiego jeszcze nie było! Wszystko zaczęło się jak gdyby nigdy nic. Rozsuwa się kurtyna, kapela przygrywa trojaka, na scenie prezentują się tancerze „Małego Śląska” w barwnych strojach rozbarskich i  tańczą w rytm przygrywanej muzyki. Zdawać by się mogło, iż będzie to jak zwykle wspaniały spektakl prezentujący polskie tańce ludowe i  pieśni. Otóż nie! Tym razem wszystko potoczyło się zupełnie inaczej. 26 lutego było nie tylko na ludowo, gdyż jak zdradzał tytuł koncertu„Folklor to nie wszystko”. Publiczność miała wyjątkową okazję zobaczyć „Mały Śląsk” w zupełnie innym niż zazwyczaj wydaniu. Artyści zespołu zatańczyli  zaśpiewali do utworów znanych, współczesnych wykonawców. Na scenie zabrzmiały między innymi melodie z musicalu „Taniec wampirów” oraz piosenki popularnego zespołu ABBA.

Ale to nie koniec niespodzianek przygotowanych na ten wieczór. Poza „Małym Śląskiem”, zaprezentowali się zaprzyjaźnieni z zespołem artyści; Teresa Werner, soliści zespołu „Śląsk”, „Mazowsze”, duet Swing Step, Zespół Tańca Nowoczesnego TESSZespół Akordeonistów oraz para tańca towarzyskiego - Ola Grząba i Wojciech Błaszczyk. Goście „Małego Śląska”, spośród których wiele osób, na co dzień związanych jest z folklorem, zatańczyli i zaśpiewali piosenki z innego niż zazwyczaj repertuaru, ponieważ jak sami przyznają „Folklor to nie wszystko”, co im w duszy gra. Koncert został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność, o czym świadczyły gromkie brawa widowni domagającej się nie jednokrotnie bisu. Szczególnie gorąco oklaskiwani byli trzej tenorzy z zespołu „Śląsk”, którzy swoim śpiewem porwali publikę, oraz duet Swing Step zachwycający mistrzowskim talentem. Organizatorzy koncertu cieszą się z powodzenia spektaklu i zapewniają, iż dołożą starań by tego typu widowisko weszło na stale w kalendarium koncertów „Małego Śląska”.


Autor: Małgorzata Laburda

Po koncercie "Folklor to nie wszystko"

No i już po koncercie. Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk", pragnie złożyć serdecznie podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby ten koncert się odbył, a w szczególności wszystkim artystom, sponsorom czyli Piekarni Bączkowicz, Piekarni Pietryga, AG Rolbud Materiały Budowlane, Marketowi Simply, Studiu telewizyjno-filmowemu REC ,Domowi Weselnemu "Pod Różą", partnerom - Centrum Kultury "Karolinka", Urząd Miasta Radzionków oraz Radio Piekary, konferansjerom, członkom Stowarzyszenia, którzy pomagali w obsłudze koncertu no i oczywiście dziękujemy publiczności, która zgromadziła się na widowni.
Już niebawem pojawi się relacja z tego koncertu oraz galeria zdjęć.

Koncert "Folklor to nie wszystko"

Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” organizuje koncert jakiego jeszcze nie było - folklor, piosenka, taniec nowoczesny i nie tylko. Koncert pod nazwą „Folklor to nie wszystko” odbędzie się w niedzielę 26 lutego o godz. 17.00 w C.K. "Karolinka" w Radzionkowie. Koncert został objęty patronatem Burmistrza Miasta Radzionków pana Gabriela Tobor.

Na scenie zaprezentują się:
- Teresa Werner
- duet "Swing Step" z programu Mam Talent,
- Soliści Zespołu "Śląsk",
- Artystki z Zespołu "Mazowsze",
- Zespół Akordeonistów pod przewodnictwem Roberta Kiera,
- Ola Grząba i Wojciech Błaszczyk - para tańca towarzyskiego,
- Zespół tańca nowoczesnego "Tess".

Oczywiście wystąpi również Zespół "MAŁY ŚLĄSK" w nieco innym wydaniu niż na zwykle. Mały Śląsk i goście serdecznie zapraszają na spektakl. Bilety w cenie 15zł do nabycia w Impresariacie C.K. "Karolinka" w Radzionkowie.

Po koncercie dla babć i dziadków

Koncerty z okazji Dnia Babci i Dziadka za nami :) Mamy nadzieję, że wszystkim osobom, które zdecydowały się spędzić sobotnie popołudnie z folklorem nie żałują i odwiedzą CKK (ale nie tylko) podczas kolejnych koncertów Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk". :)
Koncerty były również szczególne dla dwóch tancerek z grupy Reprezentacyjnej, Alicji Biadasiewicz oraz Julii Rosy. Były to ich ostatnie koncerty w Zespole Pieśni i Tańca "Mały Śląsk". Życzymy im wszystkiego najlepszego na dalszej drodze życia.
Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" pragnie również podziękować wszystkich osobom, które upiekły ciasto na "Mały Śląski Bufet", a były to: Pani Gabriela Róża, Pani Małgorzata Mordaszewska, Pani Agnieszka Christ, Pani Ewa Laburda oraz Pani Jadwiga Lasok. Dziękujemy również wszystkich osobom, które pomagały przy obsłudze bufetu oraz stoiska z gadżetami.
Już niebawem, zdjęcia z koncertów.

Dzień babci i dziadka

21 stycznia, w Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie, z okazji Dnia Babci i Dziadka, Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" wystąpi w koncertach galowych. Pierwszy koncert rozpocznie się o godzinie16:30, natomiast drugi o godzinie 19:00.

Bilety na oba koncerty, w cenie 10zł można zakupić w Impresariacie CKK.

Przed oraz po koncercie, jak zwykle można będzie nabyć pamiątki związane z Zespołem "Mały Śląsk", m.in. kalendarze ścienne na 2012 rok w cenie 5zł, folder reklamowy, który został wydany pod koniec 2011 roku w cenie 8zł oraz wiele innych pamiątek.

Podczas koncertu, serdecznie zapraszamy również do naszego "Małego Śląskiego Bufetu". W nim do zakupu ciasta domowych wypieków oraz gorące napoje: kawa i herbata. Przygotowany zostanie on w galerii C.K. Karolinka (po lewej stronie sali widowiskowej).

Pieniądze pozyskane z poprowadzonej sprzedaży zostaną przeznaczone na cele organizacyjne Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk". Kupując nasze gadżety oraz korzystając z naszego bufetu, pomogą Państwo dofinansować wyjazdy naszej młodzieży na zagraniczne festiwale.