Artykuły - Archiwum

Pracowity Nowy Rok

Nowy rok dla tancerzy zespołu rozpoczyna się pracowicie. Już 21 stycznia będzie można zobaczyć cały zespół podczas koncertów galowych zorganizowanych z okazji Dnia Babci i Dziadka na rodzimej scenie w Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie, a tydzień później zespół wyjeżdza do Raby Wyżnej aby zaprezentować podczas godzinnego koncertu galowego tańce regionów Polski. Kierownictwo wraz z tancerzami w nowym roku rozpoczynają pracę nad nowymi programami: programem narodowo patriotycznym (w którym znajdą się tańce narodowe, pieśni i piosenki patriotyczne, który będzie można z powodzeniem prezentować podczas świąt państwowych) oraz programem biesiadnym (w którym zespół będzie można zobaczyć w innej krasie i w innym repertuarze, który może być doskonałą  forma uświetnienia min. imprez firmowych, barbórek, "babskich combrów" i innych).

Życzymy tancerzom dużo sił i wytrwałości w nowym roku a Państwu zdrowia, szczęścia i satysfakcji w życiu prywatnym i zawodowym.

Kalendarze na 2012 rok

Stowarzyszenie, jak co roku wydało kalendarze ścienne, które są już do nabycia w cenie 5zł w pokoju numer 36 w Centrum Kultury "Karolinka". Już wkrótce planujemy również rozpocząć sprzedaż kalendarzy poprzez serwis Allegro, aby wszyscy, którzy nie mają możliwości przybycia do CKK, a chcieli by zakupić kalendarz, mogli to zrobić.

Nowy folder feklamowy zespołu

Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" wydało folder reklamowy Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk". Folder w cenie 8zł można zakupić już dzisiaj podczas koncertu w Centrum Kultury "Karolinka" o godzinie 18:00.

Folder reklamowy wydano za zgodą Centrum Kultury "Karolinka", a jego wydanie zostało w całości sfinansowane ze środków Gminy Radzionków, za co serdecznie dziękujemy. Z tego miejsca pragniemy również podziękować firmie "Rajd" z Radzionkowa oraz Górnośląskiemu Parkowi Etnograficznemu w Chorzowie, za pomoc przy realizacji materiałów do folderu. Autorem większości zdjęć w folderze jest Dominik Peh, natomiast projekt graficzny folderu przygotował Dominik Pietryga.

Śląska Barbórka 2011 w CK "Karolinka"

Dnia 2 grudnia 2011 roku o godzinie 18:00, w Centrum Kultury "Karolinka" odbędzie się Śląska Barbórka 2011 oraz Zjazd Baś, Barbórek i Barbar. Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" zaprezentuje swój program około godziny 18:10, natomiast dalszą część biesiady poprowadzi Bernadeta Kowalska wraz z przyjaciółmi. Honorowy patronat nad spotkaniem prowadzi Burmistrz Miasta Radzionków - pan dr Gabriel Tobor, natomiast patronem medialnym jest Radio Piekary.

Wstęp jest bezpłatny, jednak podczas koncertu zostanie przeprowadzona publiczna zbiórka pieniędzy na leczenie czteroletniego Krzysia Tobór, który jest chory na rdzeniaka złośliwego.

Wszystkich zapraszamy na koncert oraz do uczestniczenia w zbiórce pieniędzy na chorego Krzysia.

"Mały Śląsk" w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu

Już w najbliższą niedzielę (20 listopada) Zespół Pieśni i Tańca 'Mały Śląsk" wystąpi w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Artyści zespołu zostali zaproszeni do wzięcia udziału w Śląskiej Gali z Humorem. Śląska Gala z Humorem będzie się składać z dwóch części.
W części pierwszej, konkursowej, w ramach III Festiwalu Śląskich Szlagierów, wystąpią śląscy wykonawcy ubiegający się o nagrody – Złote Nuty.
Swój udział potwierdzili już:
De Facto, Baba z Chopym, Zbyszek Lemański z zespołem, Robert Łukowski i Gryffon, Claudia i Kasia Chwołka, Nas Troje, zespół Travers, Joachim Grzechca Band oraz zespół Śleper Band z Mirosławem Riedlem. A to początek długiej listy Wykonawców.
Laureatów wyłoni oczywiście Kapituła Jury. Podczas III Festiwalu także publiczność będzie mogła wybrać swojego faworyta. Po raz pierwszy zostanie przyznana bowiem Nagroda Publiczności.

Część druga, galowa, to występy laureatów oraz największych gwiazd śląskiej sceny muzycznej i kabaretowej uwielbianych przez szeroką publiczność. Tym razem będą to:
- Joanna Bartel,
- Kabaret Rak,
- artyści znani ze scen muzycznych i operetkowych
 (w najpiękniejszych melodiach operetkowych w śląskiej interpretacji Mariana Makuli: „Głos się zrywo, dusza śpiewo”).
- zespół Antyki,
- Zespół Pieśni i Tańca Mały Śląsk 

oraz wielu innych gości i liczne niespodzianki. Imprezę poprowadzi Jacek Swoboda z Telewizji TVS.

Wszystkich miłośników wspaniałej zabawy, znakomitego humoru i muzyki w najlepszym wykonaniu powinni już teraz zarezerwować sobie wolny listopadowy wieczór.

Do zobaczenia na koncercie!

Uroczysta Sesja Rady Miasta Radzionków

W środę 16 października 2011 roku o godz. 17:30 w Centrum Kultury 'Karolinka" odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Radzionków. Na zakończenie dla wszystkich zgromadzonych wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk", który zaśpiewał najpiękniejsze piosenki śląskie. Nie małe owacje wzbudziły najpopularniejsze z nich: "Starzyk", "Szła dzieweczka do laseczka", "Dziubka dej", które wraz z artystami śpiewała zgromadzona publiczność.

Za tak ciepłe przyjęcie wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne występy zespołu.

Pracowity wrzesień

Ledwo skończył się Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Fyrtek" a zespól można było zobaczyć na różnych scenach w Polsce. 28 sierpnia zespół koncertował w Doruchowie a 4 września w Bujakowie k/Mikołowa.Pogoda dopisała a publiczność entuzjastycznie przyjęła występy Małego Śląska.

Obecnie zespół pracuje nad programem, który zaprezentuje podczas koncertu 23 września w Rudzie Śląskiej.

W programie przewidziano najpiękniejsze tańce i piosenki śląskie.

Życzymy dużo sił i wytrwałości w pracy.

"Mały Śląsk" we Włoszech

Informujemy, że grupa Reprezentacyjna "Małego Śląska" szczęśliwie dojechała na Sycylię . Wszyscy cali i zdrowi zameldowali się 6.08.2011 r. ok. godz. 14:00 w miejscowości Messina. Wszystkim uczestnikom wyjazdu życzymy udanych koncertów oraz niesamowitych wrażeń podczas pobytu na Sycylii. Po powrocie liczymy na szczegółową relację.

Kierownik zespołu w Śląsku

Z dniem 4.08.2011 r. Kierownik Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" - Kazimierz Ratajczak został mianowany Kierownikiem Artystycznym Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny. Podjął się tego zadania  jednocześnie nie rezygnując z kierowania "Małym Śląskiem" za co cała kadra oraz artyści zespołu bardzo Mu dziękują.

Drogi panie Kazimierzu składamy serdeczne gratulacje z okazji objęcia fukncji i życzymy realizacji wszelkich zamierzeń , sukcesów, cierpliwości i wytrwałości w działaniach na rzecz Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".

Sesja Zdjęciowa 2011

Sesja Zdjęciowa 2011

W naszej fotogalerii pojawiły się nowe zdjęcia!! Tym razem są to zdjęcia z Sesji Zdjęciowych wykonanych w Górnośląskim Parku Etnograficznym (tzw Skansen), w różnych miejscach Radzionkowa (tj. Park pod Centrum Kultury "Karolinka", Forum Miejskie, Plac Przedszkola Miejskiego nr 2) oraz w Parku Kultury w Chorzowie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kilkoma zdjęciami wykonanymi przez Pana Dominika Peha (www.dominikpeh.eu).