Artykuły - Archiwum

Kupalnocka 2011 - Relacja

W dniach od 27.06 do 04.07 grupa Reprezentacyjna Młodsza koncertowała na Festiwalu Folklorystycznym "Kupalnocka" w czterech miastach Mazowsza. Zespół koncertował w Glinojecku, Płońsku, Ciechanowie i Serocku. Mimo różnych warunków pogodowych, koncerty zostały bardzo gorąco odebrane przez publiczność. W serwisie youtube.com pojawiła się relacja wideo z koncertu w Ciechanowie z udziałem naszego zespołu. Zapraszamy wszystkich do zobaczenia tego 2 minutowego filmu z udziałem tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk". Niebawem na naszej stronie znajdą państwo zdjęcia z koncertów na festiwalu, a relacja w dalszej części artykułu.

www.fyrtek.pl

No i stało się :) Dziś ruszyła internetowa strona Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych "FYRTEK". Znajduje się ona pod adresem http://www.fyrtek.pl Znajdziecie na niej wszystkie informacje na temat festiwalu, zespołów w nim uczestniczących, program festiwalu, a podczas trwania Fyrtka, można znaleźć tam będzie foto i wideo relacje które będą na bieżąco aktualizowane.
Jednocześnie informujemy, iż podczas działania witryny internetowej Fyrtka, nasza witryna nie będzie publikowała aktualności związanych z festiwalem - wszystkie informację pojawiać się będą na stronie internetowej festiwalu. Serdecznie zapraszamy!

Słowacja, Włochy oraz Serbia gośćmi "Fyrtka"

Zespoły "Matičiarik" z miejscowości Banská Bystrica na Słowacji, "Glio Ventrisco" z miejscowości Castelforte we Włoszech oraz "Branko Radicevic" z miejscowości Sremska Mitrovica na Serbii, będą gośćmi na VI Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych"Fyrtek" 2011. Zespół z Serbii będzie gościć na festiwalu w miejsce zespołu z Rosji, który musiał odwołać przyjazd na nasz festiwal z powodu problemów wizowych. 
Zespoły przyjadą do Radzionkowajuż w środę 17 sierpnia, jednak koncerty festiwalowe odbywać się będą dopiero od 19 do 21 sierpnia na scenie przed Centrum Kultrury "Karolinka". Dnia 21 sierpnia, zespoły będą koncertowały również w Tarnowskich Górach. Podczas pobytu zespołów zagranicznych w naszej miejscowości planowane są spotkania z burmistrzami miast, Radzionkowa oraz Tarnowskich Gór, wizyta w kopalni zabytkowej w Tarnowskich Górach oraz pobyt na kąpielisku miejskim w Radzionkowie. Powrót zespołów do swoich krajów planowany jest na 22 sierpnia.
Szczegółowy plan festiwalowy ukaże się już niebawem, a znaleźć będzie go można na plakatach oraz na nowo powstającej stronie internetowej festiwalu http://www.fyrtek.pl

V Bytomska Noc Świętojańska

Dnia 1 oraz 2 lipca na terenach Dolomitów Sportowej Doliny odbędzie się V Bytomska Noc Świętojańska. Dnia 2 lipca o godzinie 20:00 rozpocznie się spektakl "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki. W operze tej w reżyserii Feliksa Widery wezmą udział soliści, chór i orkiestra Opery Śląskiej oraz Akademicki Zespół Pieśni i Tańca "Dąbrowiacy" i nasz Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk". Więcej informacji na temat V Bytomskiej Nocy Świętojańskiej znajdziecie Państwo na stronie internetowej http://www.bns.bytom.pl/

Wyjadz grupy RM na festiwal

Jutro tj. 27.06.2011r. grupa Reprezentacyjna Młodsza zespołu wybiera się na XX Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne "Kupalnocka" 2011. Festiwal ten odbędzie się w czterech miastach na terenie wojewódzka mazowieckiego, są to: Glinojeck, Płońsk, Ciechanów oraz Serock (miasto partnerskie Radzionkowa). W festiwalu oprócz naszego zespołu wezmą udział zespoły z Indii, Turcji, Serbii, Ukrainy oraz zespoły miejscowe. Powrót zespołu przewidziany jest na 4.07.

I miejsce na Śląskim Śpiewaniu

Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" został laureatem I miejsca nagrody specjalnej w kategorii dorośli podczas XVIII Regionalnego Przeglądu Pieśni im. Profesora Adolfa Dygacza "Śląskie Śpiewanie 2011". Przedstawiciele zespołu odebrali nagrodę dnia 4.06.2011r. w Koszęcinie podczas zorganizowanego przez Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" pikniku artystycznego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sesja zdjęciowa ZPiT "Mały Śląsk"

  

W dniach 26.05.2011 r. oraz 6.06.2011 r. artyści Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" wzięli udział w plenerowej sesji zdjęciowej, która miała miejsce w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Efekty pracy będzie można podziwiac już w krótce w nowym folderze wydanym przez Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" we współpracy z Urzędem Miasta Radzionków i Centrum Kultury "Karolinka". Zdjęcia wykonał Dominik Peh (www.dominikpeh.eu).

Koncerty z Okazji Dnia Mamy i Taty

Zakończyły się coroczne koncerty Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" zorganizowane z okazji dnia Mamy i Taty. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i entuzjastyczne przyjęcie występów.

Podziękowania kierujemy również do wszystkich ludzi, którzy finansowo wsparli akcję charytatywną na zakup i utrzymanie pompy insulinowej dla Szymona Szopy - 8 letniego tancerza Zespołu., który w styczniu zachorował na cukrzycę. Dzięki Państwa pomocy najprawdopodobniej już w lipcu Szymon będzie miał upragnioną pompę.

Jeszcze raz wszystkim Mamom i Tatom życzymy dużo radości, szczęścia, satysfakcji ze swoich małych pociech oraz wytrwałości w trudnym zadaniu jakim jest wychowanie i kształtowanie młodych charakterów. Jednocześnie serdecznie zapraszamy na kolejne występy Zespołu Pieśni i Tańca '"Mały Śląsk", których w tym sezonie nie brakuje (szczegóły w zakładce Koncerty Zespołu).

Zdjęcia z koncertu znajdują się w naszej Fotogalerii.

Mały Śląsk dla Mamy i Taty - koncert

SAdeckieZapraszamy serdecznie na koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” z okazji Dnia Matki i Ojca. Występ zespołu w tym okresie to już nasza mała tradycja, zespół przygotował nowy program specjalnie na ten koncert. Zorganizowaliśmy również dodatkowe atrakcje, dzięki którym będzie można upamiętnić to wydarzenie w postaci oryginalnych fotografii w ekskluzywnych fotoramkach. Zachęcamy również do skorzystania z bufetu Małego Śląska i skosztowania przepysznych ciast. Więcej szczegółów można uzyskać po przejściu na stronę dotyczącą koncertu dla Mamy i Taty.

Stąd też przystępujemy do organizacji dwóch koncertów, pierwszy odbędzie się 21 maja (sobota), a drugi 22 maja (niedziela). Koncerty rozpoczynają się o godz. 17:00.


Bilety w cenie 10 zł już do nabycia w Impresariacie Centrum Kultury Karolinka

Ognisko patriotyczne

Dnia 2 maja o godzinie 19:00 na terenie byłego "AgroSadu" odbędzie się miejskie ognisko patriotyczne ze wspólnym śpiewaniem piosenek powstańczych i patriotycznych, prowadzone przez Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”. Oprócz wspólnego śpiewu ognisko będzie połączone z pieczeniem kiełbasek.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.