Relacja z koncertu dla Mamy i Taty

„Tobie Mamo tak jak dawniej z dziecinnych rąk bukiet kwiatów polnych łąk”

Koncert na dzień MatkiSłowa tej piosenki rozbrzmiewały minionej niedzieli w Centrum Kultury Karolinka podczas galowego koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”, zadedykowanego wszystkim Mamom i Tatom. Jak najpiękniej uczcić ich święto oraz wyrazić miłość i wdzięczność, jeśli nie tym, co potrafimy najlepiej, czyli tańcem i śpiewem. Z tej okazji „Mały Śląsk” przygotował wyjątkowy koncert. Specjalnie dla kochanych rodziców w programie znalazły się utwory dawno niewykonywane na deskach Centrum Kultury Karolinka, takie jak „Kołomajki” czy „Zbójcy”. Widzowie mieli również okazję posłuchać piosenek znajdujących się od niedawna w repertuarze „Małego Śląska” wykonywanych przez solistów zespołu. Lecz to nie koniec niespodzianek. Radzionkowska publiczność obejrzała premierowe wykonanie tańców z Piwnicznej zaprezentowanych przez najstarszą grupę dziecięcą.

Tegoroczny koncert urozmaiciły gościnne występ „Chóru Chłopięcego Śląskie Słowiki” z Koszęcina oraz tancerzy z Argentyny i Meksyku biorących udział w Międzynarodowym Festiwalu Par Folklorystycznych. Artyści z zagranicy mimo młodego wieku zachwycili publiczność, oraz zgromadzony za kulisami cały „Mały Śląsk”, swoim żywiołowym tańcem przepełnionym południowo amerykańskim temperamentem, który widzowie na sali oraz ci podziwiający z za kulis nagrodzili gromkimi brawami.

Tych, którzy pragną przywołać wrażenia z koncertu jak i tych, którzy nie mogli uczestniczyć z nami minionej niedzieli w gali zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu, które już wkrótce pojawią się w naszej fotogalerii.