ZPiT "Mały Śląsk" - Grupa II - Festiwal Słowacja - Dzień Drugi i Trzeci

Serdecznie zapraszamy na fotograficzne pozdrowienia prosto z Słowackiej Bańskiej Bystrzycy, w której Grupa II jest na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym.  Wiadomość od opiekunów:

 

W drugim dniu pobytu na festiwalu dzieci z Małego Śląska zatańczyły świetny koncert w szkole w Bańskiej Szczawnicy. Zostały nagrodzone gromkimi brawami. Z każdym koncertem dzieci tańczą coraz lepiej, chętnie się uśmiechają i co chwilę dopytują gdzie pojadą na kolejny festiwal. Zwiedziliśmy przepiękne miasteczko w Bańskiej Szczawnicy, sztolnię górniczą i zamek. Trzeci dzień pobytu to kulminacja Festiwalu Na Banu Klopaju a szczególnie pochód ulicami miasta Bańskiej Bystrzycy i występ na rynku miasta. Nasi słowaccy przyjaciele z Zespołu Maticiarik przyjmują dzieci z ogromną gościnnością i z pewnością wszyscy nasi mali tancerze z Małego Śląska są bardzo zadowoleni.

 

Fotorelacja z dnia pierwszego dostępna na serwisie społecznościowym Facebook, pod adresem:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3954833708013.2154162.1195306672&type=3

Jutro ostatni dzień pobytu dzieci za granicą, wyjazd z Bańskiej Bystrzycy planowany jest na godzinę 16:00, orientacyjna godzina powrotu to 21:00 - 22:00. Dokładna godzina powrotu zostanie podana na stronie internetowej jak i na serwisie społecznościowym Facebook jutro, gdy będą napływać informacje z drogi od opiekunów.