Jubileuszowe koncerty galowe za nami

26 i 27 kwietnia w Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie miały miejsce galowe koncerty w wykonaniu ZPiT "Mały Śląsk" wieńczące główne obchody Jubileuszu 40 -lecia działalności zespołu odbywające się w Jego siedzibie. Podczas ponad dwugodzinnego koncertu zespół zaprezentował większość swojego repertuaru. Licznie zgromadzona publiczność została zabrana w podróż po całej Polsce. Koncert rozpoczął się tradycyjnie Trojakiem i tańcami z regionu śląskiego. W kolejnych punktach programu prezentowane były tańce krakowskie, łowickie, wielkopolskie, z regionu Popradu, kaszubskie, kujawskie, lubelskie, sądeckie, tańce z regionu Opoczna, warmińskie. Koncert zakończyły żywiołowe tańce górali żywieckich w wykonaniu grupy Reprezentacyjnej.

Podczas tych wyjątkowych koncertów zespół zaprezentował nowe pozycje, które na stałe znajdą się w repertuarze koncertowym. Swoją premierę miały tańce cieszyńskie, waloszki oraz piosenki beskidzkie, bardzo entuzjastycznie przyjęte przez publiczność

Wyjątkowym momentem podczas koncertów był występ byłych tancerzy, którzy zaprezentowali tańce z regionu Popradu oraz tańce rzeszowskie. Był to swoisty powrót to lat młodości. Entuzjazm z jakim starsi koledzy wykonywali układy zarażał wszystkich zgromadzonych a na nie jednej twarzy pojawiły się łzy wzruszenia. Dziękujemy Wam za pokazanie, że historia z tańcem, śpiewem i z "Małym Śląskiem" nie kończy się, ale trwa całe życie. Jest to cudowne świadectwo dla wszystkich młodych adeptów, którzy zaczynaja swoją przygodę z tym zespołem i z tego rodzaju sztuką. Liczymy na Was podczas kolejnego jubileuszu:)

Wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia, za liczne wyrazy uznania, cudowne życzenia bardzo serdecznie dziękujemy. Pozostają one w naszych sercach. Do zobaczenia podczas kolejnych koncertów bo rok jubileuszowy ciągle trwa a przed artystami ciągle nowe wyzwania. Życzymy powodzenia !