Artykuły

Dzień Babci i Dziadka

Kochane Babcie! Kochani Dziadkowie!
21 i 22 styczeń to Wasze święto! Z tej okazji życzymy Wam dużo zdrówka, mnóstwo miłości ze strony bliskich i wiele serdeczności. Jesteście naszą kopalnią wiedzy i doświadczenia za co Wam bardzo dziękujemy! Żyjcie nam sto lat!
A na zdjęciu możecie zobaczyć naszych najmłodszych, którzy podczas zeszłorocznego koncertu z okazji Dnia Babci i Dziadka mieli okazję opowiedzieć publiczności o swoich ukochanych dziadkach ❤️

Dostępne są ostatnie bilety na koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Bilety do nabycia w kasie Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie oraz na stronie internetowej Centrum Kultury.

Zapraszamy!

kategoria:

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, pokoju ducha, wiary w Boga i w Ludzi. Niechaj świąteczne życzenia pełne nadziei i miłości przyniosą Wam zadowolenie. Niech Nowonarodzony obdarza Was błogosławieństwem oraz oświeca drogi życia codziennego, abyście mogli dostrzec piękno świata. Wspaniałych chwil przy blasku choinki a także nadziei na nadchodzący Nowy Rok

życzą

instruktorzy oraz członkowie Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk"

kategoria:

"Mały Śląsk" już w domu!

Wczoraj o 22:00 grupa Reprezentacyjna wróciła z tournne po Meksyku. Wszyscy szczęsliwi i zmęczeni dotarli do swoich domów. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim za trud włożony w organizację tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kierujemy do pana Ismaela Morales wraz z współpracownikami, który był odpowiedzialny za cały pobyt grupy w Meksyku. Kilka tygodni ciężkiej pracy sprawiłł, że zespół mógł reprezentować miasto Radzionków, Województwo Śląskie i cała Polskę za oceanem. Z relacji artystów wynika, że koncerty były entuzjastycznie przyjmowane przez meksykańską publiczność. Ilość sesji fotograficznych, rozdanych autografów, oficjalnych spotkań zaskoczyła ich bardzo pozytywnie. Teraz przed wszystkimi jeden dzień odpoczynku. Od czwartku ruszają próby związane z występem 7 września w Grzybowicach podczas dożynek miejskich. Artystom i kierownictwu życzymy powodzenia podczas koncertu i wytrwałości w pracy w nowym sezonie artystycznym.

kategoria:

Powrót z tournee!

Tournee w Meksyku powoli dobiega końca. Już dzisiaj grupa artystów rozpoczyna podróż powrotną do domu. O godzinie 12:25 czasu meksykańskiego (19:25 - czasu polskiego) planowany jest wylot zespołu z lotniska w Mexico City. Na kontynt europejski (lotnisko w Madrycie) grupa powinna dotrzeć jutro (tj. 3 września) o godzinie 6:20. To jednak nie koniec długiej i wyczerpującej podróży. Z lotniska w Madrycie o godzinie 10:40 planowany jest wylot do Pragi, gdzie artyści wraz z kierownictwem mają się stawić o godzinie 13:30. Po odebraniu bagażu czeka ich jeszcze 7 godzinna podróż autokarem do Radzionkowa. Życzymy im szczęśliwego powrotu do domu.

Szczegółowa relacja z trasy koncertowej po Meksyku zostanie zamieszczona po przylocie grupy.

kategoria:

Pracowity weekend zespołu!

Mimo, że grupa Reprezentacyjna przebywa na tournee w Meksyku pozostali artyści nie próżnowali. W ubiegły weekend grupa Reprezentacyjna Młodsza wystąpiła w Strzelcach Opolskich. W godzinnym programie zaprezentowali tańce śląskie, kujawskie, warmińskie, sądeckie i rzeszowskie. Aplauz publiczności domagającej się bisu był bardzo miłym zakończeniem koncertu. Tancerze nie spodziewali się tak gorącego przyjęcia za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Nie mniej ciepło został przyjęty kolejny występ zespołu, który odbył się w amfiteatrze w Ustroniu. Artyści z gruy Reprezentacyjnej, którzy nie wyjechali na tournee zaprezentowali się w 20 minutowym programie wokalno - tanecznym podczas Biesiady Śląskiej. Licznie zgromadzona publiczność wypełniająca szczelnie amfiteatr mogła podziwiać w wykonaniu naszych artystów brawurową Polkę Wróbelek, Koziery, Grabowy, Kujawy oraz wysłuchać najpiękniejszych polskich piosenek ludowych: Starzyka, Jakech był młodzieńcem oraz W moim Ogródeczku. Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorowi firmie ART PROJEKT za zaproszenie do wzięcia udziały w tym koncercie, gdzie oprócz "Małego Śląska' wystąpili:  Mirek Jędrowski z zespołem, Janina Libera, Chłopcy z Łazisk, Andrzej Grabowski a całość prowadzona była przez Krzysztofa Hanke oraz Krzysztofa Respondka z kabaretu Rak. Publiczności jeszcze raz bardzo dziękujemy za cudowne przyjęcie i wszystkich zapraszamy na kolejne koncerty zespołu.

kategoria:

Pracowity weekend zespołu!

Mimo, że grupa reprezentacyjna przebywa na tournee w Meksyku, pozostali artyści ostatni weekend spędzili bardzo pracowicie. Grupę Reprezenatcyjną Młodszą mogła podziwiac publicznośc w Strzelcach Opolskich. Podczas godzinnego koncertu zaprezentowano tańce śląskie, rzeszowskie, warmińskie, kujawskie i sądecki. W tym samym dniu artyści z grupy Reprezentacyjnej, którzy nie wyjechali na tournee koncertowali w Ustroniu podczas odbywającej się w amfiteatrze  Biesiady Śląskiej. Zespół zaprezentował się w dwóch blokach taneczno - wokalnych. W koncercie nie zabrakło żywiołowych tańców min. Kozier oraz Polki Wróbelek oraz najpopularniejszych piosenek ludowych: Starzyka, Jakech był młodzieńcem oraz w Moim Ogródeczku.

Oba koncerty zostały owacyjnie przyjęte przez publicznośc za co abrdzo serdecznie dziękujemy. Zapraszamy na kolejne występy. Do zobaczenia!

kategoria:

Relacja z VII DNI Radzionkowa

W miniony weekend odbywały się główne obchody VII Dni Radzionkowa. Oczywiście nie mogło zabraknąć na nich „Małego Śląska”. 14 czerwca cały Zespół wziął udział w barwnym korowodzie ulicami naszego miasta natomiast 16 czerwca, w niedzielę mogliśmy podziwiać wszystkie grupy podczas koncertu plenerowego na scenie przed Centrum Kultury „Karolinka”. Był to ostatni w tym sezonie koncert  „Małego Śląska” w Radzionkowie. Choć zbliżają się wakacje tancerze nie myślą jeszcze o odpoczynku. W dniu dzisiejszym na koncert wyjeżdżają grupy dziecięce. Natomiast w najbliższy weekend intensywnie pracować będzie Grupa Reprezentacyjna, która w sobotę ma koncert w Rudzie Śląskiej, a w niedziele w Łącku. Wszystkich sympatyków folkloru zapraszamy na nasze koncerty. A tym, którzy zaczynają pakować walizki na wakacje życzymy słonecznej pogody oraz wielu wrażeń.

kategoria:

Wycieczka do miasteczka TwinPigs w Żorach

UWAGA GRUPA I
Informujemy, że w związku z małym zainteresowaniem wyjazdem Waszej grupy w góry, który miał się odbyć w połowie lipca - ZOSTAJE ON ODWOŁANY. Istnieje jednak możliwość abyście skorzystali z wyjazdu do miasteczka TwinPigs w Żorach, który odbędzie się 24 czerwca. Jedynym warunkiem jest dostarczenie oświadczenie oraz uregulowanie wpłaty (10 zł) wraz z podaniem swoich danych (potrzebnych do ubezpieczenia: numer pesel, adres zamieszkania) do 20 czerwca ! Jest mało czasu więc wszystkich chętnym prosimy o szybkie podjęcie decyzji !
Listy chętnych z pozostałych grup zostały zamknięte dzisiaj.

Zbiórka w poniedziałek o godzinie 8:45 przed CK "Karolinka". Wyjazd ok 9:00.Planowany powrót ok. godz. 16:00.

kategoria:

Pracowity czerwiec

Za nami pierwsza dekada czerwca a Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" zdążył już dać kilka koncertów a przed nimi kolejne i to zarówno grup dziecięcych jak i reprezentacyjnych. W piątek 07.06.2013 grupa Reprezentacyjna wystąpiła podczas Uroczystej Sesji Rady Miasta Radzionków, prezentując w kilkunastominutowym programie najpiękniejsze piosenki. Dzien później 08.06.2013 grupa Reprezentacyjna Młodsza wystąpiła równiez z koncertem śpiewanym tym razem podczas Industriady, która odbywała się w Muzeum Chleba w Radzionkowie. I ponownie publicznośc mogła usłyszeć najpiękniejsze piosenki znajdujące się w repertuarze zespołu.

Ale to nie koniec. Przed zespołem bardzo pracowite weekendy. Juz 14.06 zespół weźmie udział w barwnym korowodzie, który przejdzie ulicami Naszego Miasta z okazji odbywających się VII Dni Radzionkowa.

kategoria:

Podsumowanie obchodów Jubileuszu

Dyrektor Centrum Kultury "Karolinka" serdecznie zaprasza wszystkich instruktorów oraz pracowników Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" dnia 29 maja b. r. (środa) o godz. 18:00 na spotkanie podsumowujące obchody Jubileuszu.

kategoria: