Artykuły » Aktualności

KONCERT ZESPOŁU

Już 11 listopada z okazji Święta Niepodległości, Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" wystąpi z koncertem galowym w Brodnickim Domu Kultury. W programie w wykonaniu artysów zobaczymy tańce narodowe, śląskie, góralskie. Nie zabraknie również pieśni i piosenek patriotycznych. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do świętowania tego wyjątkowego dnia wraz z artystami "Małego Śląska".

PRZESŁUCHANIA DO ZESPOŁU

Przesłuchania do ZPiT "Mały Śląsk"
Wszystkie nowe osoby, które zgłosiły chęć uczestniczenia w zajęciach ZPiT "Mały Śląsk" (a więc wypełniły kartę zgłoszenia) zapraszamy na przesłuchania, które odbędą się w PIĄTEK 15.09.2017 roku o godz. 16:00, na sali widowiskowej w CK "Karolinka". Prosimy zabrać ze sobą strój do ćwiczeń oraz obuwie zmienne. Do zobaczenia !

Nowy grafik zajeć na sezon artystyczny 2017/2018

W dziale GRAFIK ZAJĘĆ udostepniliśmy Państwu godziny pracy poszczególnych grup w sezonie artystycznym 2017/2018. Prosimy o zapoznanie się z dniami i godzinami zajęć. Jednocześnie informujemy, że grafik jest napięty do granic mozliwości i dopasowany tak aby praca ze wszystkimi grupami przebiegała w komfrotowych warunkach.

Przypominamy, że zajęcia rozpoczynają sie 18 WRZEŚNIA 2017 roku.

Termin przesłuchań dla dzieci, które chciałyby wstąpić w szeregi zespołu zostanie podany w przyszłym tygodniu.

Powrót z Madery i wyjazd na Słowację

W srodę o 4:30 na lotnisku w Katowicach przywitaliśmy grupę Reprezentacyjną, która spędziła 2 tygodnie na przepieknej Maderze, dając koncerty, odpoczywając i podziwiając piękno maderańskiej przyrody. Wszystkie koncerty zostały przyjęte owacyjnie. Polski folklor zachwycił portugalską publiczność a zachwytów nad strojami, programem artystycznym i techniką wykonania nie było końca - za co oczywiście bardzo dziękujemy. Za parę dni postaramy się zamieścic relację z pobytu aby i państwo mogli poczuć atmosferę tej wyjątkowej wyspy.

Wydawałoby się, że przed początkiem sezonu artystycznego grupy już będa tylko odpoczywać. Nic bardziej mylnego. Tego samego dnia o godz. 13:00 tym razem grupa IV (dziecięca) wyjechała na festiwal do Bańskiej Bystrzycy. Pobyt mają zaplanowany do 11 września i właśnie wtedy spodziewamy się ich w Polsce. Młodym artystom, życzymy wytrwałości, cudownych chwil na scenie, poznania wielu wspaniałych nowych ludzi. Do zobaczenia po przyjeździe do kraju.

Grupa Reprezentacyjna wylatuje na Maderę

Dopiero co młodsza część Zespoły powróciła z festiwalu w Bułgarii a już jutro o 6:00 Grupa Reprezentacyjna startuje z lotniska w Katowicach aby wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym na Maderze. Artystom, życzymy szczęśliwego lotu, cudownych wrażeń, owacji na stojąco ale również odpoczynku na Wyspie Wiecznej Wiosny. Do zobaczenia 6 września w Polsce !

Mały Śląsk we Francji

Parę tygodni temu grupa II zespołu pworóciła z festiwalu w Gruzji a już dzisiaj grupa reprezentacyjna Młodsza. wyjeżdza na tournee po Francji. Ponad 16 dni koncertowych,  kilkadziesiąt kostiumów, młodosć energia i zamiłowanie do polskiego folkloru. To wszystko będa mogli zobaczyć francuzi pdoczas tegorocznego tournee. Do zobaczenia po powrocie 12 lipca.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji wszystkim tancerzom, choreografom, osobom pracującym z tancerzami, tworzącym widowiska życzymy dużo sukcesów na scenach całego świata. Niech praca, którą wykonujecie przynosi Wam i Nam satysfakcję, daje radośc każdego dnia.

Wesołego Alleluja !

Chrystus Zmartwychwstał. Niech żaden człowiek Go nie odrzuca - bo każdy jest budowniczym swego losu: budowniczym lub niszczycielem swojego istnienia.

-Jan Paweł II

Zdrowych, radosnych i rodzinnych świąt Wielkiej Nocy

życzą

Kierownictwo oraz Artyści

Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk"

Rusza sprzedaż biletów na koncerty "Małego Śląska"

Przypominamy, że już dzisiaj o godz. 12:00 rusza sprzedaż biletów na koncerty zespołu dedykowane każdej MAMIE i każdemu TACIE. Koncerty odbędą się 13 maja 2017 o godz. 16:00 i 18:30.
W koncercie o godzinie 16:00 wystąpią grupy: I, II, III, V, VI, R i RM
W koncercie o godzinie 18:30 wystąpią grupy: I, II, III, IV, R i RM
Przy zakupie biletów prosimy o dokładne sprawdzenie do której grupy dziecko należy. Pracownicy Centrum Kultury na pewno odpowiedzą na wszystkie dodatkowe pytania.
Zespół przygotował mnóstwo niespodzianek, których jednak nie będziemy zdradzać. Do zobaczenia na koncertach:)

1% podatku dla Stowarzyszenia

Szanowni Państwo. Zbliża sie okres rozliczeń podatkowych a tym samym otwartym pozostaje kwestia przekazania 1% podatku na cele społeczne. Jeżeli chcą Państwo wesprzeć działalnośc statutową Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk", polecamy sie uwadze i z góry bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY !