Artykuły » Aktualności

JUBILEUSZ ZESPOŁU

Szanowni Państwo

Informujemy, że koncert Jubileuszowy, podczas którego zaprezentują się grupy dziecięce i młodzieżowe zespołu w towarzystwie grup reprezentacyjnych, odbędzie się dnia 20 kwietnia (piątek) br. o gdzinie 17:00.

Gala Jubileuszowa, podczas której wystąpią nie tylko grupy reprezentacyjne i dziecięce "Małego Śląska", ale również byli członkowie zespołu odbędzie się dnia 21 kwietnia (sobota) br. o godzinie 16:00.

Bilety na obydwa koncerty będzie mozna zakupić od połowy marca w kasie CK KAROLINKA lub drogą interetową.

Zabawa jubileuszowa odbędzie się dnia 21 kwietnia po Gali Jubileuszowej w restauracji ORFEUSZ w Tarnowskich Górach. Zapisów i wszelkich informacji udziela Daniel Dziurka pod numerem tel: 32/ 286-64-54 wew. 31

Praca wre....

W ubiegły weekend w Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie odbyły się wyjątkowe koncerty dla wszystkich Babć i Dziadków. Artyści "Małego Sląska" właśnie w ten sposób chcieli podziękowac im za miłość i dobroć, której doświadczają od nich każdego dnia. Koncerty te jednocześnie oficjalnie rozpoczeły obchody jubileuszowego, 45 roku działalności zespołu. Dziękujemy, że byli Państwo z nami w tym ważnym dniu. Jednak to nie koniec pracy. Mimo, że emocje jeszcze nie opadły to zespół intensywnie pracuje nad materiałem na nową płytę z piosenkami ludowymi. Juz w przyszłym tygodniu artyści wchodzą do studia aby zarejestrować materiał. To jeszcze jednak nie wszystko. Przed krótkimi feriami zimowymi zapraszamy Państwa na ostatni w tym sezonie koncert kolędowy, który będzia miał miejscie w kościele parafialnym w Żywocichach już 28 stycznia o godz. 15:00. Artystom życzymy dużo wytrwałości, satysfakcji z pracy oraz wielu wzruszeń podczas koncertu.

WESOŁYCH ŚWIĄT !

Nadchodzi czas, gdy milkną wszystkie spory,
gdy choinka rozświeca ciemne kąty,

gdzie twarze ludzi zmieniają się uśmiechem...

Życzymy Wam, aby Maleńki Chrystys narodził się w Was na nowo!
Niech Wasza dusza i ciało otworzą się na światło miłości i ufności.

Dyrekcja, Kierownictwo oraz Artyści
ZPiT "Mały Śląsk"

KONCERT ZESPOŁU

Już 11 listopada z okazji Święta Niepodległości, Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" wystąpi z koncertem galowym w Brodnickim Domu Kultury. W programie w wykonaniu artysów zobaczymy tańce narodowe, śląskie, góralskie. Nie zabraknie również pieśni i piosenek patriotycznych. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do świętowania tego wyjątkowego dnia wraz z artystami "Małego Śląska".

PRZESŁUCHANIA DO ZESPOŁU

Przesłuchania do ZPiT "Mały Śląsk"
Wszystkie nowe osoby, które zgłosiły chęć uczestniczenia w zajęciach ZPiT "Mały Śląsk" (a więc wypełniły kartę zgłoszenia) zapraszamy na przesłuchania, które odbędą się w PIĄTEK 15.09.2017 roku o godz. 16:00, na sali widowiskowej w CK "Karolinka". Prosimy zabrać ze sobą strój do ćwiczeń oraz obuwie zmienne. Do zobaczenia !

Nowy grafik zajeć na sezon artystyczny 2017/2018

W dziale GRAFIK ZAJĘĆ udostepniliśmy Państwu godziny pracy poszczególnych grup w sezonie artystycznym 2017/2018. Prosimy o zapoznanie się z dniami i godzinami zajęć. Jednocześnie informujemy, że grafik jest napięty do granic mozliwości i dopasowany tak aby praca ze wszystkimi grupami przebiegała w komfrotowych warunkach.

Przypominamy, że zajęcia rozpoczynają sie 18 WRZEŚNIA 2017 roku.

Termin przesłuchań dla dzieci, które chciałyby wstąpić w szeregi zespołu zostanie podany w przyszłym tygodniu.

Powrót z Madery i wyjazd na Słowację

W srodę o 4:30 na lotnisku w Katowicach przywitaliśmy grupę Reprezentacyjną, która spędziła 2 tygodnie na przepieknej Maderze, dając koncerty, odpoczywając i podziwiając piękno maderańskiej przyrody. Wszystkie koncerty zostały przyjęte owacyjnie. Polski folklor zachwycił portugalską publiczność a zachwytów nad strojami, programem artystycznym i techniką wykonania nie było końca - za co oczywiście bardzo dziękujemy. Za parę dni postaramy się zamieścic relację z pobytu aby i państwo mogli poczuć atmosferę tej wyjątkowej wyspy.

Wydawałoby się, że przed początkiem sezonu artystycznego grupy już będa tylko odpoczywać. Nic bardziej mylnego. Tego samego dnia o godz. 13:00 tym razem grupa IV (dziecięca) wyjechała na festiwal do Bańskiej Bystrzycy. Pobyt mają zaplanowany do 11 września i właśnie wtedy spodziewamy się ich w Polsce. Młodym artystom, życzymy wytrwałości, cudownych chwil na scenie, poznania wielu wspaniałych nowych ludzi. Do zobaczenia po przyjeździe do kraju.

Grupa Reprezentacyjna wylatuje na Maderę

Dopiero co młodsza część Zespoły powróciła z festiwalu w Bułgarii a już jutro o 6:00 Grupa Reprezentacyjna startuje z lotniska w Katowicach aby wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym na Maderze. Artystom, życzymy szczęśliwego lotu, cudownych wrażeń, owacji na stojąco ale również odpoczynku na Wyspie Wiecznej Wiosny. Do zobaczenia 6 września w Polsce !

Mały Śląsk we Francji

Parę tygodni temu grupa II zespołu pworóciła z festiwalu w Gruzji a już dzisiaj grupa reprezentacyjna Młodsza. wyjeżdza na tournee po Francji. Ponad 16 dni koncertowych,  kilkadziesiąt kostiumów, młodosć energia i zamiłowanie do polskiego folkloru. To wszystko będa mogli zobaczyć francuzi pdoczas tegorocznego tournee. Do zobaczenia po powrocie 12 lipca.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji wszystkim tancerzom, choreografom, osobom pracującym z tancerzami, tworzącym widowiska życzymy dużo sukcesów na scenach całego świata. Niech praca, którą wykonujecie przynosi Wam i Nam satysfakcję, daje radośc każdego dnia.