Artykuły » Aktualności

Gadżety Zespołowe

Z okazji roku jubileuszowego Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" wydało nową serię gadżetów. Serdecznie wszystkich członków jak i sympatyków Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" zachęcamy do nabycia gadżetów na zbliżający się okres wakacyjny. W sprzedaży posiadamy między innymi - "małośląskowe" kubki w cenie 15zł- nową serię koszulek w cenie 25zł- śpiewnik piosenek ludowych i nie tylko w cenie 25zł- płyty w cenie 15zł- foldery w cenie 5zł
a już niebawem w sprzedaży również będzie pamiątkowa płyta z Koncertu Galowego z okazji Jubileuszu 40-lecia.

Przerwa wakacyjna !

W ubiegły weekend Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" wystąpił po raz ostatni przed zaplanowaną przerwą wakacyjną. W sobotę artystów można było podziwiać w Rudzie Śląskiej podczas koncertu zorganizowanego w związku z Nocą Świętojańską. W specjalnym programie zespół nawiązał do obchodów tego święta tańcząć w pięknych strojach łowickich układ z wiankami. Publiczność podziwiała również tańce rzeszowskie, śląskie oraz mogła wysłuchać najpiękniejszych polskich piosenek: Szła dzieweczka do laseczka, Gąska (w wykonaniu solistki Marty Robakowskiej), Hej tam w dolinie, Dzieweczko ze Śląska oraz Jakech był młodzieńcem.

W niedzielę zespół w godzinnym programie zaprezentował się Łąckiej publiczności podczas XI Świętojańskich Dni Młodych. Aura nam sprzyjała. Podczas koncertu nie padał deszcz a licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać tańce śląskie, rzeszowskie, podlaskie oraz popisowy żywiec góralski. W specjalnie przygotownaym programie zepsół zaprezentował również piosenki maryjne, które wykonał na samym początku koncertu.

Uroczyste obchody świeta uchwalenia Konstytucji 3 maja

Delegacja ZPiT "Mały Śląsk" wzięła udział w uroczystych obchodach zorganizowanych z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 maja. Podczas uroczystości na forum miejskim w Radzionkowie, przedstawiciele zespołu złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Powstańców Śląskich.

Ognisko patriotyczne

Urząd Miasta Radzionków, Centrum Kultury "Karolinka" oraz Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" jak co roku w dniu świeta Flagi Narodowej zorganizowali ognisko, podczas którego wszyscy zebrani śpiewali piosenki powstańcze i patriotyczne. Wszystkim organizatorom oraz licznie przybyłym bardzo serdecznie dziękujemy. Szczególne słowa podziękowania należa się Tomaszowi Nolewajka oraz Robertowi Kier którzy przewodzili śpiewom i zadbali o sferę muzyczną.

Juz teraz wszystkich zapraszamy za rok!

Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w Operze Śląskiej

29 kwietnia 2013 roku Zespół Pieśnie i Tańca "Mały Śląsk" wystąpił na deskach Opery Śląskiej podczas zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca VI Gali Baletowej. Zespół "Mały Śląsk" podczas koncertu zaprezentował suitę tańców lubelskich. Oprócz "Małego Śląska" na scenie wystąpiło wielu znakomitych artystów min. artyści Gliwickiego Teatru Muzycznego, Teatru Rozrywki z Chorzowa, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny i oczywiście gospodarze - artyści zespołu baletowego Opery Śląskiej. Rezyserem spektaklu był Henryk Konwiński.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Nowa strona internetowa

Nowa strona internetowa powstała specjalnie z myślą o roku jubileuszowym. Strona jest w ostatecznej fazie testów, prosimy o wyrozumiałość i wskazówki,  do jej ulepszenia.