Artykuły » Aktualności

Grupa Reprezentacyjna wylatuje na Maderę

Dopiero co młodsza część Zespoły powróciła z festiwalu w Bułgarii a już jutro o 6:00 Grupa Reprezentacyjna startuje z lotniska w Katowicach aby wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym na Maderze. Artystom, życzymy szczęśliwego lotu, cudownych wrażeń, owacji na stojąco ale również odpoczynku na Wyspie Wiecznej Wiosny. Do zobaczenia 6 września w Polsce !

Mały Śląsk we Francji

Parę tygodni temu grupa II zespołu pworóciła z festiwalu w Gruzji a już dzisiaj grupa reprezentacyjna Młodsza. wyjeżdza na tournee po Francji. Ponad 16 dni koncertowych,  kilkadziesiąt kostiumów, młodosć energia i zamiłowanie do polskiego folkloru. To wszystko będa mogli zobaczyć francuzi pdoczas tegorocznego tournee. Do zobaczenia po powrocie 12 lipca.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji wszystkim tancerzom, choreografom, osobom pracującym z tancerzami, tworzącym widowiska życzymy dużo sukcesów na scenach całego świata. Niech praca, którą wykonujecie przynosi Wam i Nam satysfakcję, daje radośc każdego dnia.

Wesołego Alleluja !

Chrystus Zmartwychwstał. Niech żaden człowiek Go nie odrzuca - bo każdy jest budowniczym swego losu: budowniczym lub niszczycielem swojego istnienia.

-Jan Paweł II

Zdrowych, radosnych i rodzinnych świąt Wielkiej Nocy

życzą

Kierownictwo oraz Artyści

Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk"

Rusza sprzedaż biletów na koncerty "Małego Śląska"

Przypominamy, że już dzisiaj o godz. 12:00 rusza sprzedaż biletów na koncerty zespołu dedykowane każdej MAMIE i każdemu TACIE. Koncerty odbędą się 13 maja 2017 o godz. 16:00 i 18:30.
W koncercie o godzinie 16:00 wystąpią grupy: I, II, III, V, VI, R i RM
W koncercie o godzinie 18:30 wystąpią grupy: I, II, III, IV, R i RM
Przy zakupie biletów prosimy o dokładne sprawdzenie do której grupy dziecko należy. Pracownicy Centrum Kultury na pewno odpowiedzą na wszystkie dodatkowe pytania.
Zespół przygotował mnóstwo niespodzianek, których jednak nie będziemy zdradzać. Do zobaczenia na koncertach:)

1% podatku dla Stowarzyszenia

Szanowni Państwo. Zbliża sie okres rozliczeń podatkowych a tym samym otwartym pozostaje kwestia przekazania 1% podatku na cele społeczne. Jeżeli chcą Państwo wesprzeć działalnośc statutową Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk", polecamy sie uwadze i z góry bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY !

Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka za nami....

Galowy koncert całego zespołu z okazji Dnia Babci i Dziadka przeszedł do historii. Mamy nadzieję, że wszystkim widzom dostarczyliśmy dużo przyjemności, a czas spędzony w naszym towarzystwie należał do najprzyjemniejszego w ostatnim dniach :) Nie znaczy to jednak, że zespół odpoczywa. Nic podobnego. 20 lutego reprezentacja artystów wzięła udział w wyjątkowym projekcie realizowanym na lotnisku w Pyrzowicach, o którym jednak szerzej napiszemy póżniej a poza tym, trwają przygotowania do wyjątkowego koncertu, który odbędzie sie w Wiedniu już 25 lutego. Mamy nadzieje, że artyści zaczarują wiedeńską publiczność, czego z całego serca im życzymy.

Po przerwie zespół wraca do pracy !

Po przerwie feryjnej wszystkie grupy Zespołu wracają do pracy. Już dzisiaj zajęcia rozpoczynają się zgodnie z planem, a wszystko dlatego, że już 12 lutego czeka nas koncert całego zespołu z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zainteresowanie koncertem jak zwykle jest ogromne, dlatego zespól zaprezentuje sie aż dwukrotnie o godz. 16:00 i o godz. 18:30. Pozostało jeszcze parę biletów, które można nabyć w kasie ośrodka oraz w internecie na stronie www.karolinka.art.pl. Jednak to nie koniec planów koncertowych. Już 25 lutego grupa reprezentacyjna wystapi w Wiedniu podczas 15 Polskiego Balu Wiosny. A później kolejne wydarzenia z udziałem artystów "Małego Śląska" o których na bieżąco będziemy informować na stronie oraz na naszym facebookowym profilu. Do zobaczenia :)

Wesołych Świąt

„Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan niebiosów obnażony!”
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2017 Roku życzy kierownictwo oraz tancerzeZespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”

Mikołaj z "Małym Śląskiem"

Wszystkich zapraszamy już 6 grudnia do Nakła Śląskiego na spotkanie ze Św. Mikołajem. Razem z Wami chcemy oczekiwać przybycia tego wyjątkowego gościa. Do zobaczenia w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa już o godz. 17:00.