Artykuły » Aktualności

Wyjazd do Włoch

Już dzisiaj o godz. 20:00 grupa I zespołu wyjeżdza do Włoch. A dokladnie będzie reprezentować nasze miasto, region oraz cały kraj na festiwalu w Rimini. Przed młodymy tancerzami dwa koncerty, kilka dni niezapomniancyh wrażeń. Życzymy Wam szcześliwej podróży, podbicia swoimi występami serca Włochów, poznania wielu ciekawych ludzi. Wracajcie do Nas cali, zdrowi i pełni cudownych wspomnień.

Przerwa wakacyjna

W miniony weekend koncertem podczas Dni Radzionkowa ZPiT "Mały Sląsk" zakończył sezon artystyczny 2015/2016. Wszystkich artystów i tych małych i tych dużych czeka teraz zasłużony odpoczynek.  Życzymy udanych, pełnych cudownych chwil i relaksu wakacji. Wracajcie do Nas pełni pozytywnej energii i chęci do dalszej pracy, której zapowiada sie wyjątkowo dużo.

W tym miejscu dziekujemy wszystkim pedagogom, artystom i rodzicom za poświęcony czas i swoją wytrwałą pracę. Mam nadzieję, że widzimy się w nowym sezonie artystycznym.

Zdjęcia z koncertu galowego juz do pobrania !

A tutaj, pod tym adresem (linkiem) do pobrania zdjęcia z koncertu Zespołu Pieśni i Tańca Mały Śląsk, który odbył się 21 maja 2016 w Centrum Kultury Karolinka, w wysokiej rozdzielczości w podziale na dwa foldery: jpg (większe zdjęcia) i mini (mniejsze zdjęcia).

Kliknij w ten link
https://mega.nz/#F!UtRhUBSZ!J3wYHx9gNYbQuISdk-Fuxg

(przejdziesz do strony mega.nz zapewniającej przestrzeń dyskową w tzw. "chmurze")


Zdjęcia można przeglądać w postaci miniatur i ściągnąć na własny komputer (czy też inne urządzenie) tylko te wybrane. Całość to ... jakieś 2 tys. zdjęć i z 7 GB, więc całości ściągać nie polecamy.

Powrót z Czech

Docierają do nas informacje, że grupa II zespołu powracająca z Czech jest coraz bliżej domu. Możemy się ich spodziewać już za godzinę a więc ok 18:30. Życzymy im szczęśliwych i bezpiecznych ostatnich kilometrów a stęsknionych rodziców zapraszamy pod CK "Karolinka" aby odebrać swoje pociechy.

IX GALA BALETOWA

29 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Tańca – święto wszystkich tancerzy i miłośników tańca

Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" to wyjątkowe święto będzie obchodzić w gronie znakomitych artysów w gmachu Opery Śląskiej w Bytomiu podczas IX Gali Baletowej. Na jednej scenie oprócz "Małego Sląska" staną artyści Gliwickiego Teatru Muzycznego, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu "Rozbark". Wystąpią soliści Polskiego Baletu Narodowego Teatru Wielkiego w Warszawie, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Nova w Bydgoszczy, Opery Krakowskiej i Baletu Dworskiego – Cracovia Danza, Hungarian Dance Academy z Budapesztu, laureaci IX Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego Uczniów Szkół Baletowych,  studenci Wydziału Tańca PWST oraz najlepsi uczniowie i absolwenci bytomskiej szkoły baletowej. Nad spektaklem będzie czuwał jak w poprzednich latach choreograf reżyserujący widowisko – Henryk Konwiński, wybitny artysta znany śląskiej i ogólnopolskiej publiczności z wielu znakomitych spektakli baletowych, operowych i teatralnych a równocześnie przyjaciel "Małego Śląska"

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do uczestniczenia w tym wyjątkowym koncercie.

"Mały Śląsk" i gwiazdy TVS

Już 6 maja w Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie odbędzie się Śląska Karuzela z Gwiazdami TVS!
Wystąpią: Teresa Werner, Paweł Gołecki, Mariusz Kalaga, Blue Party, Kiersi, Jolanta i Jacek Kierok, Mały Śląsk, Adi, Tobi King, Wiktor Trojanowski, Mateusz Szymczyk i Bez Nazwy, NasTroje oraz Karol Hadrych! W roli prowadzącego prezenter Radia Piekary, Arkadiusz Rembacz.
Przeżyjemy razem niezapomniane chwile przy największych przebojach znanych z Telewizji TVS, będziecie mogli również posłuchać zupełnie nowych, dotąd nie publikowanych piosenek. Koncert rejestrowany przez telewizję!
Zatem widzimy się 6 maja w Radzionkowie! Miejsce: Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie, plac Jana Pawła II 2. UWAGA! Do każdego biletu płyta CD GRATIS! Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Piekary 88,7 FM
Bilety: tel.: 32 286 64 54 wew. 25, email: kasa@karolinka.art.pl
http://s5.systembiletowy.pl/…/system_porta…/repertoire.html…

Wesołych Świąt

Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób
życzą
Dyrekcja, kierownictwo oraz artyści
ZPiT "Mały Śląsk"

Przekaż 1% na "Mały Śląsk"

Zachęcamy wszystkich Miłośników ZPiT "Mały Śląsk", którzy jeszcze nie złożyli deklaracji podatkowych do przekazania 1% podatku na Nasz Zespół. Z góry dziękujemy.

Wszystkiego najlepszego drogie Panie

Wszystko Oddać ci wszystko: każdy sen i drgnienie,
Każdy nerw ciała, każdy ruch i krok!
Przeszłość - to tylko o tobie wspomnienie,
Przyszłość - to tylko twój najświętszy wzrok!

Oddać ci wszystko, każde pulsu tętno
I grosz ostatni, i ostatek sił,
Trwonić dla ciebie swą młodość namiętną
Znaczyć ci drogę - krwią serdeczną z żył!

Zaprzeć się! Bluźnić! Z Judaszem paktować!
Żwir na twej drodze w miękki piasek gryźć!
Natchnioną wiarą zakrzyczeć: "Ach prowadź!"
Gdy mi na własną zgubę każesz iść!

A potem - oddać ci ostatnie tchnienie
Skonać spokojnie, wiernie u twych nóg
I wstecz spojrzawszy wierzyć niewzruszenie,
Że tak - za Ciebiem tylko umrzeć mógł.

J.Tuwim

Wszystkim Panią z okazji Waszego święta życzymy wszystkiego dobrego, dużo uśmiechu na co dzień, wytrwałości i cierpliwości w życiu codziennym. Wszystkiego dobrego od męskiej części Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk".

PRZERWA ZIMOWA !

Za nami pracowity styczeń. Kilka koncertów a w tym ten największy, całego zespołu, koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Teraz przyszedł czas na krótki ale zasłużony odpoczynek. Przed grupami dziecięcymi dwa tygodnie ferii zimowych a przed grupami Reprezentacyjnymi tydzień. Wszystkim życzymy udanego wypoczynku, nabrania sił do dalszej pracy a Państwa zapraszamy na wszystkie nasze koncerty.