Artykuły » Aktualności

Rusza sprzedaż biletów na koncerty galowe zespołu !

Juz dzisiaj od godziny 10:00 rusza sprzedaż biletów na koncerty galowe zespołu z okazji dnia Matki i Ojca, które odbędą się 18 i 19 maja o godz. 17:00 w Centrum Kultury "Karolinka". W dwuczęściowym koncercie "Mały Śląsk" pragnie podziękować wszystkim mamom i tatom za codzienny trud wychowania, pomoc, wskazówki i wszelkie dobro, które od nich otrzymują. Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia!

Radosnego Alleluja !

Na święta Zmartwychwstania Chrystusa Pana
przesyłamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości łask Bożych, zdrowia, radości,
wytrwałości w codziennym zmaganiu się z przeciwieństwami, poczucia siły,
pokoju i nieustającej wiary i nadziei.
Dyrekcja, kierownictwo, instruktorzy i artyści
ZPiT "Mały Śląsk"

Żegnamy Karolinę. Żonę, matkę, córkę, wieloletnią tancerkę i solistkę zespołu.

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki, przyjaciółki oraz wieloletniej tancerki i solistki „Małego Śląska” Karoliny Duraj (Gluzickiej). Mama, żona, ale także córka naszej instruktorki tańca klasycznego, przeżywszy lat 31 zmarła w sobotę 13 kwietnia, pozostawiając cierpienie w naszych sercach. Łączymy się w bólu z rodziną i wszystkimi, których dotknęła śmierć Karoliny. Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się w środę, 17 kwietnia 2019 roku o godzinie 11:00 w kaplicy na cmentarzu Mater Dolorosa w Bytomiu przy ulicy Piekarskiej, po czym kondukt żałobny uda się na cmentarz przy ulicy Kraszewskiego w Bytomiu.

Młodzież z „Małego Śląska” udziela się nie tylko na scenie!

Członkowie grupy reprezentacyjnej młodszej Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” zaangażowali się w projekt „EKOlogicznie".

Wesołych Świąt !!!

„Coś jest w świętach Bożego Narodzenia, co raz po raz każe zajrzeć nam w głąb siebie, w nasze wspomnienia i pragnienia, w naszą dziecięcą duszę. Ona wciąż jeszcze otwiera szeroko oczy ze zdumienia, stojąc przed tajemniczymi drzwiami, za którymi czeka cud.
Szeleszczący papier, szeptane słowa, płonące świece, ozdobione okna, zapach cynamonu i goździków, życzenia napisane na karteczce lub wypowiedziane prosto do nieba, w nadziei, że może się spełnią – Boże Narodzenie, czy się tego chce, czy się nie chce, budzi to wieczne pragnienie cudowności. A cudowność ta nie jest niczym, co można by zdobyć lub zatrzymać, do nikogo nie należy, ale co roku się pojawia, jak coś, co dostaje się w prezencie.”

Zdrowych, pogodnych, rodzinnych świąt życzą dyrekcja, pracownicy oraz artyści Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk".

"Mały Śląsk" podbija Szanghaj.

Grupa Reprezentacyjna Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" od 23 października przebywa w Chinach i uczestniczy w 10th Shanghai Baoshan International Art Festival. Podczas pobytu artyści biorą udział w licznych koncertach, spotkaniach z miejscową ludnością, warsztatach ale również znaleźli czas na zobaczenie najpiękniejszych miejsc Szanghaju. Wszędzie przyjmowani są w wielką życzliwościa. Życzymy im dalszych sukcesów i bezpiecznego powrotu do kraju, który planowany jest  5 listopada. Do zobaczenia w Radzionkowie !!!

Rozpoczynamy nowy sezon artystyczny !!!

Juz 17 września rozpoczynamy zajęcia w nowym sezonie artystycznym. Zapowiada sie on nie mniej intensywnie co poprzedni. Szczególnie intensywnie rozpocznie się on dla grupy Reprezentacyjnej. Juz 14 październiku w dwuczęściowym koncercie galowym zaprezentuje sie ona w gminie Kruszyna. Zaraz po tym koncercie 22 października wyleci do Chin aby reprezentować Polskę w 10 Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Shanghaju. Po poworcie nie będzie czasu na odpoczynek. 11 listopada zobaczą Państwo artystów w Reńskiej Wsi w koncercie patriotycznym z okazji 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Nowy sezon to  nowe programy oraz nowe ciekawe projekty, ale  również koncerty, bez których sezon artystyczny nie będzie pełny. Koncerty wyjątkowe, wzruszające podczas których, na scenie możemy zobaczyc ponad 200 artystów tańczących we wszystkich grupach wiekowych - Koncerty z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz z okazji Dnia Mamy i Taty. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa do uczestniczenia wraz z całym zespołem w nowym 46 sezonie artystycznym.

UWAGA NABÓR DO ZESPOŁU !!!

Ogłaszamy nowy nabór do Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk".

Przesłuchania do Małego Śląska odbędą się w środę, 12 września, w Centrum Kultury "Karolinka" o godz. 17:00 (scena na sali widowiskowej). Przesłuchanie dotyczy osób, które złożyly uprzednio karty zgłoszeń.

Bardzo prosimy, aby chętni mieli ze sobą odpowiedni strój sportowy, tj. dziewczynki koszulkę, trampki oraz spódniczkę, chłopcy koszulkę, wygodne spodnie oraz trampki.

Czekamy z niecierpliwością i zapraszamy.

Bilety na koncert z okazji Dnia Mamy i Taty już w sprzedaży !!!

Szanowni Państwo.

Przypominamy, że już dzisiaj ruszyła sprzedaż biletów na koncert z okazji Dnia Mamy i Taty w wykonaniu wszystkich grup zespołu. Koncert odbędzie się 26 maja na deskach sceny Centrum Kultury "Karolinka" o godz. 17:00, a bilety do nabycia w kasie ośrodka lub elektronicznie na stronie www.karolinka.art.pl. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zakupu, ilość miejsc ograniczona.

GŁÓWNE OBCHODY JUBILEUSZU CZAS ZACZĄĆ

Główne obchody jubileuszu 45 lecia działalności "Małego Śląska", zespół rozpocznie mszą św. w kościele pw. Św. Wojciecha w Radzionkowie już jutro o godzinie 10:00. Następnie artystów czekają ostatnie próby, aby w pełnej klasie wystąpić dla Państwa aż na trzech koncertach. Pierwszy z nic odbędzie sie w czwartek o godz. 18:30, drugi w piątek o godz. 17:00 a trzeci w sobotę o godz. 16:00. Kierownictwu i artystystom życzymy dużo siły i wytrwałości podczas tego wyjątkowego tygodnia, ale przede wszystkim radości z bycia razem w tych dniach, Państwu cudownych, niezapomnianych doznać artystycznych. Mamy nadzieję, że świętowanie Jubileuszu razem z zespołem, będzie dla Państwa czasem radości, odprężenia oraz dla niektórych czasem cudownych wspomnień.