Artykuły » Aktualności

Powrót zespołu z Białorusi

Dnia 29 czerwca Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" powrócił z festiwalu w Białorusi. Podczas tygodniowego pobytu w tym kraju nie zabrakło koncertów, wydarzen kulturalnych i medialnych w których zespól brał czynny udział. Juz pierwszego dnia swojego pobytu zespół zaprezentował ponad 40 minutowy koncert w Mińsku, przyjęty w sposób entuzjastyczny przez zgromadzona publiczność. Po tym wydarzeniu przyszedł czas na przejazd do Bobrujska. Następne dni to kolejne koncerty, próby, ciężka praca, ale oplaciło sie. Zgromadzona publkiczność w liczbie ok 3 tysięcy widzów w Ice Arena przyjęła zespół gromkimi brawami. Podobnie było na Placu Lenina oraz podczas pochodu ulicami miasta. Wielotysięczna publiczność bardzo enztuzjastycznie przyjmowała każdy nasz występ, za co bardzo serdecznie im dziekujemy. Pozostały cudowne wspomnienia. Jeszcze raz dziękujemy organizatorom za wystosowanie zaproszenia. W szczególny sposób dziekujemy pani Ali - naszemu przyjacielowi z Mińska, która koordynowała cały wyjazd. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będzie nam dane współpracować przy organizacji wyjazdów.

Międzynarodowy Dzień Tańca


"Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia. Jest samym życiem."

Havelock Ellis

Wszystkim tancerzom, pasjonatom w tym dniu życzymy przede wszystkim radości i wytrwałości przy każdym wykonywanym tanecznym kroku. Niech taniec będzie dla Was ucieczką od codzienności, lekiem na otaczające zło, niech sprawi, że w Waszych sercach zagości miłość do drugiego człowieka, a wszystkie troski i kłopoty odejdą w dal. Wielu sukcesów na scenach w kraju i na świecie.

Bilety na koncert z okazji Dnia Matki już w sprzedaży!

Od dnia 20 kwietnia ruszyła sprzedaż biletów na koncert całego zespołu z okazji Dnia Matki. Bilety w cenie 15 zł dostępne są w impresariacie Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie. Informujemy, że planowany jest tylko JEDEN KONCERT.

Do zobaczenia na koncercie już 23 maja o godz. 16:00.

17 KWIETNIA 2015 ROKU - KONFERENCJA NAUKOWA POŚWIECONA 70 ROCZNICY DEPORTACJI GÓRNOŚLĄZAKÓW DO ZSRR Z UDZIAŁEM ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA "MAŁY ŚLĄSK"


KONFERENCJA NAUKOWA POŚWIĘCONA 70. ROCZNICY DEPORTACJI LUDNOŚCI GÓRNEGO ŚLĄSKA DO ZSRR W 1945 ROKU

POD HONOROWYM PATRONATEM WICEPREZYDENTA MIASTA CHORZÓW  DS. SPOŁECZNYCH WIESŁAWA CIĘŻKOWSKIEGO, STOWARZYSZENIA PAMIĘCI ARMII KRAJOWEJ, ŚLĄSKIEGO CENTRUM WOLNOŚCI i SOLIDARNOŚCI, STOWARZYSZENIA NZS 1980

PROGRAM:
WPROWADZENIE DO SESJI MGR KATARZYNA LISEK

TEMATY:
1.  DR HAB. LECH KRZYŻANOWSKI (INSTYTUT HISTORII UŚ)  „TRAGEDIA GÓRNOŚLĄSKA W ŚWIETLE PRAWA”

2. PROF. DR HAB.  ZYGMUNT  WOŹNICZKA (INSTYTUT NAUKI O KULTURZE UŚ)
„ŚLĄSKI GUŁAG”

3. MGR JAROSŁAW WROŃSKI (CENTRUM DOKUMENTACJI DEPORTACJI GÓRNOŚLĄZAKÓW  DO ZSRR W 1945 ROKU) „KONCEPCJA I FUNKCJONOWANIE CENTRUM DOKUMENTACJI DEPORTACJI GÓRNOŚLĄZAKÓW  DO ZSRR W 1945 ROKU "

ORGANIZATOR SESJI:
DR ADAM LISEK
CHORZOWSKIE BRACTWO RYCERSKIE BOŻOGROBCÓW
DR JACEK KANIEWSKI
POLSKIE TOWARZYSTWO HISTORYCZNE ODDZIAŁ KATOWICE
ZESPÓŁ SZKÓŁ GASTRONOMICZNO – USŁUGOWYCH W CHORZOWIE

OPRAWA MUZYCZNA:
CHÓR LUTNIA Z CHORZOWA

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „MAŁY ŚLĄSK”

SESJI BĘDZIE TOWARZYSZYŁA WYSTAWA OKOLICZNOŚCIOWA

Wesołych Świąt!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe,
napełni wszystkich spokojem i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość

tego życzą
Dyrekcja, kierownictwo,
pedagodzy i artyści
ZPiT "Mały Śląsk"

Wszystkiego najlepszego drogie Panie !

Z okazji dzisiejszego święta męska część Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" życzy wszystkim Panią wszystkiego dobrego. Przede wszystkim uśmiechu na twarzy, radości i pogody ducha. Po prostu wszystkiego co najlepsze.

Otwarcie Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku.

W sobotę 14 lutego miało miejsce uroczyste otwarcie Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku, które swoją siedzibę ma w Radzionkowie w budynku dawnego dworca kolejowego przy ul. Św. Wojciecha 118. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście wśród których były osoby deportowane, biskupi, z arcybiskupem Skworcem na czele, prezydenci i burmistrzowie miast. Uroczystego otwarcia wraz z burmistrzem miasta Gabrielem Toborem, panią Reginą Kutlą, osobą która przeżyła deportacje, w asyście Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" dokonał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Centrum będzie otwarte dla zwiedzających od 23 lutego 2015 roku. Szczegóły na stronie internetowej www.deportacje45.pl

Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka już 18 stycznia!

Już 18 stycznia o godz. 16:00 i 18:30 w Centrum Kultury "Karolinka" odbędzie się tradycyjny koncert całego Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" z okazji przypadających w styczniu dnia Babci i Dziadka. Zespół w sposób szczególny pragnie podziękować swoim ukochanym babciom i dziadkom za to, że poprostu są. Bilety już do nabycia w impresariacie placówki. Radzimy się pospieszyć bo sprzedają się jak świeże bułeczki.

Cena biletu to 15 zł.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Do zobaczenia na koncertach.

WESOŁYCH ŚWIĄT !

Szczęśliwych, kojących,

przeżytych w zgodzie ze światem i samym sobą,

pełnym życia i miłości

Świąt Bożego Narodzenia

życzą

Dyrekcja, kierownictwo oraz artyści

ZPiT "Mały Śląsk"

"Mały Sląsk" już dzisiaj w TV Silesia!

Wczoraj tj. 3 grudnia 2014 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu miał miejsce uroczysty koncert pn. "Łączymy pokolenia" zorganizowany z okazji przypadającego dzisiaj święta Św. Barbary (patronki wszystkich górników) potocznie zwanego Barbórką. W koncercie tym przed tysięczną publicznością, zaprezentował się również, w piosenkach górniczych, Zespół Pieśni i Tanca "Mały Śląsk" a dokładnie grupa I (prowadzona przez p. Grzegorza Kłaczka, opiekunem wokalnym jest p. Izabela Hajda). Koncert był rejestrowany przez Tv Silesia a transmisję, będzie można zobaczyc JUŻ DZISIAJ o godz. 20:30. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy przed telewizory !

Przy okazji, wszystkim górnikom chcemy złożyć najlepsze życzenia, bezpiecznej i stabilnej pracy, abyście zawsze wracali cali i zdrowi do swoich domów. Szczęść Boże !