Artykuły » Aktualności

Kolejne informacje z Meksyku

Kolejne informacje docierają do nas zza oceanu. Dwa dni temu grupa wybrała się na wycieczkę do Mexico City. Podziwiali oni piękne piramidy Teotihuacan oraz odwiedzili sanktuarium Matki Bożej Guadalupe. Wczoraj słoneczny poranek spędzili na basenie po czym brali udział w próbie, która była sprawdzianem przed dzisiejszym koncertem w Puebla. Wszyscy czuja się dobrze. Jedynym mankamentem jest bardzo zmienna pogoda, która o tej porze roku panuje w Meksyku. Do godzinie 15 słonecznie i ciepło a potem deszczowo i zimno. No cóż uroki pory deszczowej. Czekamy na dalsze informacje i życzymy powodzenia podczas dzisiejszego koncertu.

Grupa Reprezentacyjna Młodsza już w kraju !

Dzisiaj nad ranem grupa Reprezentacyjna Młodsza szczęśliwie wróciła do kraju po udanym trwającym prawie tydzień wyjeździe na Węgry. Uczestniczyła ona w międzynarodowym festiwalu folklorystycznym, który odbywał się w miejscowości Sarvar. Teraz przyszedł czas na bardzo krótki odpoczynek, ponieważ już w piątek grupa wraca do pracy. 25 sierpnia będzie można ją podziwiac podczas godzinnego koncertu w Strzelcach Opolskich - wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

Szczegółowa relacja z wyjazdu dostępna będzie już wkrótce.

Kolejne doniesienia z Meksyku

Grupa Reprezentacyjna przesyła gorące pozdrowienia z Meksyku. Pierwszy koncert przed licznie zgromadzoną grupą uczniów z Federal School "Antonio Audirac" za nimi. Pomimo problemów z aklimatyzcją widowisko zostało bardzo życzliwie przyjęte a apluz publiczności dodawał sił artystom. Dużym zainteresowaniem cieszy się "egzotyczna uroda" naszych tancerzy. Po koncercie niczym gwiazdy wielkiego formatu pozowali do licznych zdjęć.  Artyści obiecują, że w kolejnych dniach będą się dzielić kolejnymi wrażeniami z tournnee oraz dali słowo że zamieszczą kilka zdjęć.

Pozdrawiamy Was serdecznie i czekamy na informacje.

Tournee w Meksyku !

Dopływają do nas pierwsze informacje dotyczące pobytu naszych artystów w Meksyku. Już dzisiaj  "Mały Śląsk" da swój pierwszy koncert zza oceanem. Pogoda nie dopisuje. Z relacji jednego z tancerzy wynika, że pada deszcz i jest dosyć zimno. Mamy jednak nadzieję, że aura nie pozwoli zepsuć widowiska, które dla meksykańskiej publiczności przygotował zespół.

A na dzień jutrzejszy zaplanowano wyjazd na wycieczkę do Mexico City. W planie podróży jest oczywiście zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej Guadelupe, piramidy Majów i inne atrakcje meksykańskiej stolicy.

Czekamy na kolejne, szczegółowe informacje z pobytu artystów i życzymy im powodzenia na koncertach oraz cudownych wrażeń podczas zwiedzania stolicy.

"Mały Śląsk" w Meksyku

Informujemy, że zespół szczęśliwie dotarł do Meksyku. W sobotę w godzinach nocnych czasu polskiego artyści zostali zakwaterowani u meksykańskich rodzin w mieście Teziutlan. Po ciężkiej podróży i krótkim odpoczynku tancerze od dzisiaj rozpoczynają tournee w czasie którego będą prezentować naszą polską kulturę przed meksykańską publicznością. Trzymamy mocno kciuki za sukces zespołu zza oceanem i życzymy im wszystkiego dobrego :)

"Mały Śląsk" na podium !

W plebiscycie na wizytówkę powiatu tarnogórskiego Zespół Pieśni i Tańca 'Mały Śląsk" zajął TRZECIE miejsce. Wszystkim, którzy oddali swój głos bardzo serdecznie dziękujemy. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że wśród tak wielu kandydatur "Małemu Śląskowi" udało się wskoczyć na podium.
Jednocześnie serdecznie gratulujemy zwycięstwa Koszykarskiemu Klubowi Sportowemu z Tarnowskich Gór oraz zajęcia drugiego miejsca Zbiornikom Wodnym w Zielonej - Kalety leśny zakątek Śląska.
http://tarnowskiegory.naszemiasto.pl/plebiscyt/wyniki/391,wybieramy-wizytowke-powiatu-tarnogorskiego,id,t.html

Gadżety Zespołowe

Z okazji roku jubileuszowego Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" wydało nową serię gadżetów. Serdecznie wszystkich członków jak i sympatyków Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" zachęcamy do nabycia gadżetów na zbliżający się okres wakacyjny. W sprzedaży posiadamy między innymi - "małośląskowe" kubki w cenie 15zł- nową serię koszulek w cenie 25zł- śpiewnik piosenek ludowych i nie tylko w cenie 25zł- płyty w cenie 15zł- foldery w cenie 5zł
a już niebawem w sprzedaży również będzie pamiątkowa płyta z Koncertu Galowego z okazji Jubileuszu 40-lecia.

Przerwa wakacyjna !

W ubiegły weekend Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" wystąpił po raz ostatni przed zaplanowaną przerwą wakacyjną. W sobotę artystów można było podziwiać w Rudzie Śląskiej podczas koncertu zorganizowanego w związku z Nocą Świętojańską. W specjalnym programie zespół nawiązał do obchodów tego święta tańcząć w pięknych strojach łowickich układ z wiankami. Publiczność podziwiała również tańce rzeszowskie, śląskie oraz mogła wysłuchać najpiękniejszych polskich piosenek: Szła dzieweczka do laseczka, Gąska (w wykonaniu solistki Marty Robakowskiej), Hej tam w dolinie, Dzieweczko ze Śląska oraz Jakech był młodzieńcem.

W niedzielę zespół w godzinnym programie zaprezentował się Łąckiej publiczności podczas XI Świętojańskich Dni Młodych. Aura nam sprzyjała. Podczas koncertu nie padał deszcz a licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać tańce śląskie, rzeszowskie, podlaskie oraz popisowy żywiec góralski. W specjalnie przygotownaym programie zepsół zaprezentował również piosenki maryjne, które wykonał na samym początku koncertu.

Uroczyste obchody świeta uchwalenia Konstytucji 3 maja

Delegacja ZPiT "Mały Śląsk" wzięła udział w uroczystych obchodach zorganizowanych z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 maja. Podczas uroczystości na forum miejskim w Radzionkowie, przedstawiciele zespołu złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Powstańców Śląskich.

Ognisko patriotyczne

Urząd Miasta Radzionków, Centrum Kultury "Karolinka" oraz Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" jak co roku w dniu świeta Flagi Narodowej zorganizowali ognisko, podczas którego wszyscy zebrani śpiewali piosenki powstańcze i patriotyczne. Wszystkim organizatorom oraz licznie przybyłym bardzo serdecznie dziękujemy. Szczególne słowa podziękowania należa się Tomaszowi Nolewajka oraz Robertowi Kier którzy przewodzili śpiewom i zadbali o sferę muzyczną.

Juz teraz wszystkich zapraszamy za rok!