Artykuły » Zapraszamy

Otwarcie wystawy Jubileuszowej

Już w najbliższy piątek tj. 19 kwietnia o godzinie 17.00 będzie miało miejsce otwarcie wystawy towarzyszącej obchodom jubileuszu Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”.

Wystawa ma ukazać czterdziestoletnią działalność „Małego Śląska”. Początek tej historii wiąże się z grupą ludzi, która z pasji i chęci stworzenia czegoś wyjątkowego utworzyła Zespół Pieśni i Tańca „Radzionkowianie”. Obecnie instytucja ta znana, jako Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” szerzy polską kulturę i tradycje muzyczne już od prawie połowy wieku.

Przedstawienie piękna oraz szerokiej działalności Zespołu jest kluczowym wątkiem wystawy. Dzięki zgromadzonym zdjęciom odnalezionym w archiwum możliwe stało się ukazanie rozwoju i bogactwa „Małego Śląska”. Na uwagę zasługuje również ogromna kolekcja pamiątek z zagranicznych podróży Zespołu oraz dyplomów i odznaczeń przyznanych „Małemu Śląskowi”. Audiowizualny charakter ekspozycji dopełnia całość, nadając wystawie wyjątkowy charakter.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na uroczyste otwarcie wystawy w Galerii Mozaika w Centrum Kultury "Karolinka". Ekspozycja dostępna będzie do 10 maja 2013r. Na wystawę wstęp będzie wolny.