ZPiT "Mały Śląsk" na TKB

Już 6 sierpnia rusza 53 Tydzień Kultury Beskidzkiej - największa w kraju i jedna z największych imprez folklorystycznych w świecie. Blisko 100 zespołów pieśni i tańca z kilkunastu państw na różnych kontynentach, 4 tysiące tancerzy, śpiewaków i muzyków, ponad 50 kilkugodzinnych wieczornych koncertów na dużych plenerowych estradach, odbywających się równocześnie w kilku miejscowościach przez kolejnych 9 dni. Część zespołów uczestniczy w dwóch imprezach konkursowych: Festiwalu Folkloru Górali Polskich i Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych w Żywcu.
Wiele imprez towarzyszących, takich jak przedpołudniowe koncerty kapel, uliczne korowody, wystawy, kiermasze i Targi Sztuki Ludowej w Żywcu. Nie mogło zabraknąć tam oczywiście Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk", który jest jedna z największych grup folklorystycznych w naszym regionie. Artystów będzie można podziwiać od 10 do 14 sierpnia i tak:

10 sierpnia o godz. 12:00 podczas korowodu w Żywcu a o 19:30 podczas koncertu w Wiśle

11 sierpnia o godz. 11:00 – kapela da swój 30 minutowy koncert w Żywcu a o 19:20 zespół zaprezentuje swój program podczas koncertu konkursowego w ramach Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych

12 sierpnia o godz. 19:30 zapraszamy do Oświęcimia

13 sierpnia o godz. 17:00 zespół wystąpi w Makowie Podhalańskim skąd przemieści się do Żywca aby po godz. 18:00 wziąć udział w koncercie finałowym Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych

14 sierpnia o godz. 17:45 koncert w Szczyrku.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na wszystkie koncerty zespołu. Będzie to wyjątkowa okazja aby zobaczyć zespół w zupełnie nowym programie, podczas którego zaprezentujemy nowe tańce i piosenki. Oczywiście nie zabraknie tych najpopularniejszych pozycji w tym tańców i piosenek śląskich.

Tancerzom życzymy wytrwałości i powodzenia podczas koncertów. Do zobaczenia !

Koncerty z okazji Światowych Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży 2016 w Polsce, w tym ważnym czasie który właśnie rozpoczyna się w naszym kraju, Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" również włącza się do uświetnienia tych obchodów poprzez koncertowanie w ramach ŚDM. W ramach Światowych Dni Młodzieży ZPiT "Mały Śląsk" da trzy koncert. Pierwszy koncert już dzisiaj w Piekarach Śląśkich o godzinie 16:00. Dwa kolejne koncerty odbędą się w niedziele 24 lipca kolejno: 16:30 Bytom oraz 18:20 Świerklaniec Park.
Serdecznie zapraszamy na koncerty!

Wyjazd do Włoch

Już dzisiaj o godz. 20:00 grupa I zespołu wyjeżdza do Włoch. A dokladnie będzie reprezentować nasze miasto, region oraz cały kraj na festiwalu w Rimini. Przed młodymy tancerzami dwa koncerty, kilka dni niezapomniancyh wrażeń. Życzymy Wam szcześliwej podróży, podbicia swoimi występami serca Włochów, poznania wielu ciekawych ludzi. Wracajcie do Nas cali, zdrowi i pełni cudownych wspomnień.

Przerwa wakacyjna

W miniony weekend koncertem podczas Dni Radzionkowa ZPiT "Mały Sląsk" zakończył sezon artystyczny 2015/2016. Wszystkich artystów i tych małych i tych dużych czeka teraz zasłużony odpoczynek.  Życzymy udanych, pełnych cudownych chwil i relaksu wakacji. Wracajcie do Nas pełni pozytywnej energii i chęci do dalszej pracy, której zapowiada sie wyjątkowo dużo.

W tym miejscu dziekujemy wszystkim pedagogom, artystom i rodzicom za poświęcony czas i swoją wytrwałą pracę. Mam nadzieję, że widzimy się w nowym sezonie artystycznym.

Zdjęcia z koncertu galowego juz do pobrania !

A tutaj, pod tym adresem (linkiem) do pobrania zdjęcia z koncertu Zespołu Pieśni i Tańca Mały Śląsk, który odbył się 21 maja 2016 w Centrum Kultury Karolinka, w wysokiej rozdzielczości w podziale na dwa foldery: jpg (większe zdjęcia) i mini (mniejsze zdjęcia).

Kliknij w ten link
https://mega.nz/#F!UtRhUBSZ!J3wYHx9gNYbQuISdk-Fuxg

(przejdziesz do strony mega.nz zapewniającej przestrzeń dyskową w tzw. "chmurze")


Zdjęcia można przeglądać w postaci miniatur i ściągnąć na własny komputer (czy też inne urządzenie) tylko te wybrane. Całość to ... jakieś 2 tys. zdjęć i z 7 GB, więc całości ściągać nie polecamy.

Powrót z Czech

Docierają do nas informacje, że grupa II zespołu powracająca z Czech jest coraz bliżej domu. Możemy się ich spodziewać już za godzinę a więc ok 18:30. Życzymy im szczęśliwych i bezpiecznych ostatnich kilometrów a stęsknionych rodziców zapraszamy pod CK "Karolinka" aby odebrać swoje pociechy.

IX GALA BALETOWA

29 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Tańca – święto wszystkich tancerzy i miłośników tańca

Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" to wyjątkowe święto będzie obchodzić w gronie znakomitych artysów w gmachu Opery Śląskiej w Bytomiu podczas IX Gali Baletowej. Na jednej scenie oprócz "Małego Sląska" staną artyści Gliwickiego Teatru Muzycznego, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu "Rozbark". Wystąpią soliści Polskiego Baletu Narodowego Teatru Wielkiego w Warszawie, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Nova w Bydgoszczy, Opery Krakowskiej i Baletu Dworskiego – Cracovia Danza, Hungarian Dance Academy z Budapesztu, laureaci IX Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego Uczniów Szkół Baletowych,  studenci Wydziału Tańca PWST oraz najlepsi uczniowie i absolwenci bytomskiej szkoły baletowej. Nad spektaklem będzie czuwał jak w poprzednich latach choreograf reżyserujący widowisko – Henryk Konwiński, wybitny artysta znany śląskiej i ogólnopolskiej publiczności z wielu znakomitych spektakli baletowych, operowych i teatralnych a równocześnie przyjaciel "Małego Śląska"

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do uczestniczenia w tym wyjątkowym koncercie.

"Mały Śląsk" i gwiazdy TVS

Już 6 maja w Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie odbędzie się Śląska Karuzela z Gwiazdami TVS!
Wystąpią: Teresa Werner, Paweł Gołecki, Mariusz Kalaga, Blue Party, Kiersi, Jolanta i Jacek Kierok, Mały Śląsk, Adi, Tobi King, Wiktor Trojanowski, Mateusz Szymczyk i Bez Nazwy, NasTroje oraz Karol Hadrych! W roli prowadzącego prezenter Radia Piekary, Arkadiusz Rembacz.
Przeżyjemy razem niezapomniane chwile przy największych przebojach znanych z Telewizji TVS, będziecie mogli również posłuchać zupełnie nowych, dotąd nie publikowanych piosenek. Koncert rejestrowany przez telewizję!
Zatem widzimy się 6 maja w Radzionkowie! Miejsce: Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie, plac Jana Pawła II 2. UWAGA! Do każdego biletu płyta CD GRATIS! Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Piekary 88,7 FM
Bilety: tel.: 32 286 64 54 wew. 25, email: kasa@karolinka.art.pl
http://s5.systembiletowy.pl/…/system_porta…/repertoire.html…

Wesołych Świąt

Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób
życzą
Dyrekcja, kierownictwo oraz artyści
ZPiT "Mały Śląsk"

Przekaż 1% na "Mały Śląsk"

Zachęcamy wszystkich Miłośników ZPiT "Mały Śląsk", którzy jeszcze nie złożyli deklaracji podatkowych do przekazania 1% podatku na Nasz Zespół. Z góry dziękujemy.