Wszystkiego najlepszego drogie Panie

Wszystko Oddać ci wszystko: każdy sen i drgnienie,
Każdy nerw ciała, każdy ruch i krok!
Przeszłość - to tylko o tobie wspomnienie,
Przyszłość - to tylko twój najświętszy wzrok!

Oddać ci wszystko, każde pulsu tętno
I grosz ostatni, i ostatek sił,
Trwonić dla ciebie swą młodość namiętną
Znaczyć ci drogę - krwią serdeczną z żył!

Zaprzeć się! Bluźnić! Z Judaszem paktować!
Żwir na twej drodze w miękki piasek gryźć!
Natchnioną wiarą zakrzyczeć: "Ach prowadź!"
Gdy mi na własną zgubę każesz iść!

A potem - oddać ci ostatnie tchnienie
Skonać spokojnie, wiernie u twych nóg
I wstecz spojrzawszy wierzyć niewzruszenie,
Że tak - za Ciebiem tylko umrzeć mógł.

J.Tuwim

Wszystkim Panią z okazji Waszego święta życzymy wszystkiego dobrego, dużo uśmiechu na co dzień, wytrwałości i cierpliwości w życiu codziennym. Wszystkiego dobrego od męskiej części Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk".

PRZERWA ZIMOWA !

Za nami pracowity styczeń. Kilka koncertów a w tym ten największy, całego zespołu, koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Teraz przyszedł czas na krótki ale zasłużony odpoczynek. Przed grupami dziecięcymi dwa tygodnie ferii zimowych a przed grupami Reprezentacyjnymi tydzień. Wszystkim życzymy udanego wypoczynku, nabrania sił do dalszej pracy a Państwa zapraszamy na wszystkie nasze koncerty.

Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka

Od dzisiaj ruszyła sprzedaż biletów na galowe koncerty zespołu z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbęda się 23 stycznia. Bilety w cenie 15 zł. do nabycia w Kasie Centrum Kultury "Karolinka" oraz w systemie online.
UWAGA !
Ze względu na dużą liczbę małych dzieci uczestniczących w zajęciach i wzgląd na ich wygodę tegoroczne koncerty będą się od siebie różniły. W pierwszym koncercie o godz. 16:00 wystąpią dzieci i młodzież z następujących grup: Grupy I, II, IV, VI, RM i R. W drugim koncercie o godz. 18:30 wystąpią dzieci i młodzież z następujących grup: Grupy I, III, V, R i RM. W związku z tym podczas zakupu biletów prosimy być zorientowanym do jakiej grupy dziecko uczęszcza. Oczywiście dołożymy wszelkich starań aby Państwu pomóc przy zakupie biletu na odpowiedni koncert.

WESOŁYCH ŚWIĄT

Zdrowych, pogodnych, radosnych

Świąt Bożego Narodzenia,

Świąt rodzinnych, pełnych ciepła i odpoczynku,

cieprliwości i życzliwości dla siebie i drugiego człowieka.

Tego życzą:

Dyrekcja, kierownictwo, pedagodzy oraz artyści

Zespołu Pieśni  Tańca "Mały Śląsk"

Szczęść Boże Górnikom !

Górnicze skarby pod ziemią
Głęboko ukryte drzemią.
Na ścianach, filarach górnicza już wiara
Wykuwa do skarbów drogę.

Z okazji barbórkowego święta pragniemy złożyć wszystkim Górnikom, Pracownikom Kopalni i ich Rodzinom życzenia pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy.
Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodziny opieką,
zapewniając poczucie bezpieczeństwa, komfortu życiowego i pewności dnia jutrzejszego.
Szczęść Boże!


Mały Śląsk w wirze pracy !

Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" w wirze pracy. Ubiegłe miesiące, były podyktowane przygotowaniem do nagrania krótkiego materiału filmowego promującego Nasz zespół. Udalo się. Trwa montaż tego filmu i mamy nadzieję, że do połowy grudnia będzie gotowy. Mimo pracy nad tym materiałem, artyści nie przestają koncertować i to nie tylko grupy Reprezentacyjne. Artyści z młodszych grup wzięli ostatnio udział w konkursie tańca śląskiego TROJAK, z niemałymi sukcesami. Zdobyli I i IV miejsce, czego im serdecznie gratulujemy:) Grupy dziecięce będzie  można również zobaczyć i usłyszeć podczas koncertów kolędowych min. na Forum Miejskim podczas obdywającego się w dniach od 11 do 13 jarmarku świątecznego, oraz na kilku spotkaniach opłatkowych. Grupy Reprezentacyjne natomiast odbywają ostatnie próby przed jutrzejszym koncertem w Hotelu Diament, gdzie żaśpiewają nie tylko najpiękniejsze śląskie piosenki ale również na specjalne życzenie wykonają popularną piosenkę norweską. Życzymy powodzenia i wielkich owacji.

Pozostaje nam zaprosić Państwa na wszystkie wydarzenia z udziałem zespołu. Pozdrawiamy

Realizacja płyty reklamowej Zespołu !

Już 15 listopada na scenie w Centrum Kultury "Karolinka" grupy Reprezentacyjna i Reprezentacyjna Młodsza od samych godzin porannych będą brały udział w nagraniu krótkiego materiału filmowego prezentującego dorobek artystyczny zespołu. Wszystkim artystom i pedagogom życzymy wytrwałości podczas wielogodzinnego nagrania. Miejmy nadzieję, że efekt będą mogli Państwo podziwiać już przed świętami Bożego Narodzenia.

"Maly Śląsk" ponownie w Spodku !!!

To już powoli staje się tradycją. Po raz trzeci Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" wystąpi podczas Megawidowiska w katowickim spodku. Tym razem będzie to "Peregrinus" , czyli historyczna opowieść o losach Górnego Śląska. Już teraz dziękujemy organizatorom za zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu. Jest to dla nas szczególne wyróżnienie.
Zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżywania tego widowiska!

SPOTKANIA ORGANIZACYJNE W NOWYM SEZONIE ARTYSTYCZNYM 2015/2016

Informujemy, że pierwsze spotkania organizacyjne i taneczne poszczególnych grup odbędą się w następujące dni:

  • 08.09.2015 godz. 18:00 - spotkanie rodziców i dzieci, które pierwszy raz zapisały się do zespolu.
  • gr III instruktor: Ewelina Taul - 14.09.2015(poniedziałek) godz. 17:15
  • gr IV instruktor: Daniel Dziurka - 14.09.2015(poniedziałek) godz. 16:00
  • gr II instruktor: Grzegorz Kłaczek - 15.09.2015(wtorek) godz. 16:00
  • gr V instruktor: Magdalena Wilczek - 15.09.2015(wtorek) godz. 17:30
  • gr I instruktor: Daniel Dziurka - 11.09.2015(piątek) godz. 17:00

Koncert "Małego Śląska"

Wakacje artystów grup reprezentacyjnych powoli dobiegają końca. Już 8 sierpnia o godzinie 17:00 zespół zaprezentuje sie w ponad godzinnym koncercie w chorzowskim parku podczas ceremonii zamknięcia XVII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych - Śląsk 2015. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia !