Dzień Babci i Dziadka

Kochane Babcie! Kochani Dziadkowie!
21 i 22 styczeń to Wasze święto! Z tej okazji życzymy Wam dużo zdrówka, mnóstwo miłości ze strony bliskich i wiele serdeczności. Jesteście naszą kopalnią wiedzy i doświadczenia za co Wam bardzo dziękujemy! Żyjcie nam sto lat!
A na zdjęciu możecie zobaczyć naszych najmłodszych, którzy podczas zeszłorocznego koncertu z okazji Dnia Babci i Dziadka mieli okazję opowiedzieć publiczności o swoich ukochanych dziadkach ❤️

Dostępne są ostatnie bilety na koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Bilety do nabycia w kasie Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie oraz na stronie internetowej Centrum Kultury.

Zapraszamy!

kategoria:

Rozpoczynamy kolejny sezon artystyczny

Informujemy, że od przyszłego tygodnia rozpoczynamy kolejny sezon artystyczny. Przed nami mnóstwo spotkań, cudownych chwil, ciekawe koncerty i festiwalowe wyjazdy. Mamy nadzieję, że będą Państwo z nami. Jednocześnie pragniemy poinformować, że przesłuchania do zespołu dla nowych dzieci będa miały miejsce w czwartek 5 września o godz. 17:30. Prosimy o zabranie ze sobą stroju ćwiczebnego oraz przygotowanie piosenki "Szła dzieweczka do laseczka".

Szczegóły w linku poniżej:

https://www.facebook.com/malyslask/photos/a.110351015715596/2421027951314546/?type=3&theater

Międzynarodowy Dzień Tańca

"Życie staje się poprzez taniec czymś szczególnym,

budzi w duszy człowieka pogodne poczucie wolności i błogą swiadomość jakiejś przemożnej energii,

która zdaje się nas unosić w powietrzu."

Geraldus van der Leeuw

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, wszystkim tancerkom i tancerzom, życzymy właśnie tej wolności, energii i poczucia wyjątkowości.

Rusza sprzedaż biletów na koncerty galowe zespołu !

Juz dzisiaj od godziny 10:00 rusza sprzedaż biletów na koncerty galowe zespołu z okazji dnia Matki i Ojca, które odbędą się 18 i 19 maja o godz. 17:00 w Centrum Kultury "Karolinka". W dwuczęściowym koncercie "Mały Śląsk" pragnie podziękować wszystkim mamom i tatom za codzienny trud wychowania, pomoc, wskazówki i wszelkie dobro, które od nich otrzymują. Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia!

Radosnego Alleluja !

Na święta Zmartwychwstania Chrystusa Pana
przesyłamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości łask Bożych, zdrowia, radości,
wytrwałości w codziennym zmaganiu się z przeciwieństwami, poczucia siły,
pokoju i nieustającej wiary i nadziei.
Dyrekcja, kierownictwo, instruktorzy i artyści
ZPiT "Mały Śląsk"

Żegnamy Karolinę. Żonę, matkę, córkę, wieloletnią tancerkę i solistkę zespołu.

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki, przyjaciółki oraz wieloletniej tancerki i solistki „Małego Śląska” Karoliny Duraj (Gluzickiej). Mama, żona, ale także córka naszej instruktorki tańca klasycznego, przeżywszy lat 31 zmarła w sobotę 13 kwietnia, pozostawiając cierpienie w naszych sercach. Łączymy się w bólu z rodziną i wszystkimi, których dotknęła śmierć Karoliny. Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się w środę, 17 kwietnia 2019 roku o godzinie 11:00 w kaplicy na cmentarzu Mater Dolorosa w Bytomiu przy ulicy Piekarskiej, po czym kondukt żałobny uda się na cmentarz przy ulicy Kraszewskiego w Bytomiu.

Młodzież z „Małego Śląska” udziela się nie tylko na scenie!

Członkowie grupy reprezentacyjnej młodszej Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” zaangażowali się w projekt „EKOlogicznie".

Wesołych Świąt !!!

„Coś jest w świętach Bożego Narodzenia, co raz po raz każe zajrzeć nam w głąb siebie, w nasze wspomnienia i pragnienia, w naszą dziecięcą duszę. Ona wciąż jeszcze otwiera szeroko oczy ze zdumienia, stojąc przed tajemniczymi drzwiami, za którymi czeka cud.
Szeleszczący papier, szeptane słowa, płonące świece, ozdobione okna, zapach cynamonu i goździków, życzenia napisane na karteczce lub wypowiedziane prosto do nieba, w nadziei, że może się spełnią – Boże Narodzenie, czy się tego chce, czy się nie chce, budzi to wieczne pragnienie cudowności. A cudowność ta nie jest niczym, co można by zdobyć lub zatrzymać, do nikogo nie należy, ale co roku się pojawia, jak coś, co dostaje się w prezencie.”

Zdrowych, pogodnych, rodzinnych świąt życzą dyrekcja, pracownicy oraz artyści Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk".

"Mały Śląsk" podbija Szanghaj.

Grupa Reprezentacyjna Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" od 23 października przebywa w Chinach i uczestniczy w 10th Shanghai Baoshan International Art Festival. Podczas pobytu artyści biorą udział w licznych koncertach, spotkaniach z miejscową ludnością, warsztatach ale również znaleźli czas na zobaczenie najpiękniejszych miejsc Szanghaju. Wszędzie przyjmowani są w wielką życzliwościa. Życzymy im dalszych sukcesów i bezpiecznego powrotu do kraju, który planowany jest  5 listopada. Do zobaczenia w Radzionkowie !!!

Rozpoczynamy nowy sezon artystyczny !!!

Juz 17 września rozpoczynamy zajęcia w nowym sezonie artystycznym. Zapowiada sie on nie mniej intensywnie co poprzedni. Szczególnie intensywnie rozpocznie się on dla grupy Reprezentacyjnej. Juz 14 październiku w dwuczęściowym koncercie galowym zaprezentuje sie ona w gminie Kruszyna. Zaraz po tym koncercie 22 października wyleci do Chin aby reprezentować Polskę w 10 Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Shanghaju. Po poworcie nie będzie czasu na odpoczynek. 11 listopada zobaczą Państwo artystów w Reńskiej Wsi w koncercie patriotycznym z okazji 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Nowy sezon to  nowe programy oraz nowe ciekawe projekty, ale  również koncerty, bez których sezon artystyczny nie będzie pełny. Koncerty wyjątkowe, wzruszające podczas których, na scenie możemy zobaczyc ponad 200 artystów tańczących we wszystkich grupach wiekowych - Koncerty z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz z okazji Dnia Mamy i Taty. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa do uczestniczenia wraz z całym zespołem w nowym 46 sezonie artystycznym.