Realizacja płyty reklamowej Zespołu !

Już 15 listopada na scenie w Centrum Kultury "Karolinka" grupy Reprezentacyjna i Reprezentacyjna Młodsza od samych godzin porannych będą brały udział w nagraniu krótkiego materiału filmowego prezentującego dorobek artystyczny zespołu. Wszystkim artystom i pedagogom życzymy wytrwałości podczas wielogodzinnego nagrania. Miejmy nadzieję, że efekt będą mogli Państwo podziwiać już przed świętami Bożego Narodzenia.

"Maly Śląsk" ponownie w Spodku !!!

To już powoli staje się tradycją. Po raz trzeci Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" wystąpi podczas Megawidowiska w katowickim spodku. Tym razem będzie to "Peregrinus" , czyli historyczna opowieść o losach Górnego Śląska. Już teraz dziękujemy organizatorom za zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu. Jest to dla nas szczególne wyróżnienie.
Zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżywania tego widowiska!

SPOTKANIA ORGANIZACYJNE W NOWYM SEZONIE ARTYSTYCZNYM 2015/2016

Informujemy, że pierwsze spotkania organizacyjne i taneczne poszczególnych grup odbędą się w następujące dni:

  • 08.09.2015 godz. 18:00 - spotkanie rodziców i dzieci, które pierwszy raz zapisały się do zespolu.
  • gr III instruktor: Ewelina Taul - 14.09.2015(poniedziałek) godz. 17:15
  • gr IV instruktor: Daniel Dziurka - 14.09.2015(poniedziałek) godz. 16:00
  • gr II instruktor: Grzegorz Kłaczek - 15.09.2015(wtorek) godz. 16:00
  • gr V instruktor: Magdalena Wilczek - 15.09.2015(wtorek) godz. 17:30
  • gr I instruktor: Daniel Dziurka - 11.09.2015(piątek) godz. 17:00

Koncert "Małego Śląska"

Wakacje artystów grup reprezentacyjnych powoli dobiegają końca. Już 8 sierpnia o godzinie 17:00 zespół zaprezentuje sie w ponad godzinnym koncercie w chorzowskim parku podczas ceremonii zamknięcia XVII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych - Śląsk 2015. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia !

Powrót zespołu z Finlandii

W piątek 10.07.2015 roku późnym wieczorem grupa Reprezentacyjna powróciła z tournee po Finlandii. Za nimi kilkanaście koncertów na skandynawskiej ziemi, owacje tamtejszej publiczności, cudowne wspomnienia z pobytu oraz kilkudziesięcio godzinna podróż. Jednak jakby komuś się wydawało, że po takiej podróży "Mały Śląsk" będzie odpoczywał to jest w błędzie. Już w niedzielę 12.07.2015 roku można było zobaczyć zespół podczas godzinnego koncertu w Tarnowskich Górach - Osada Jana (Parafia Matki Bożej Uzdrowienia Chorych), którym artyści pożegnali się na okres wakacyjny z publicznością a podczas którego zaprezentowano tańce śląskie, warmińskie, opoczyńskie, kujawskie oraz góralskie. Dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

Kierownictwu i artystom dziękujemy za trud włożony w pracę podczas całego sezonu artystycznego 2014/2015. Teraz, nareszcie przyszedł czas na odpoczynek, niedługi ale lepiej taki niż żaden. Życzymy cudownych wakacji, ciepłych, pogodnych i radosnych. Państwa zaś zapraszamy na koncert w Chorzowie już 8 sierpnia 2015 roku. Do zobaczenia.

Wyjazd zespołu do Finlandii

Ledwo zespół powrócił z Białorusi to wyjechał do Finlandii. Na przepakowanie strojów i rzeczy prywatnych niektórzy tancerze mieli zaledwie kilkanaście godzin. Grupa reprezentacyjna wyruszyła w podróż dzisiaj o 6:30. Życzymy im udanej podróży. Przed nimi nocleg w Rydze, przeprawa promowa Tallin - Helsinki, aby po dwu dniowej podróży wkońcu dotrzec do Siilinjarvi - pierwszej z trzech miejscowości w których artyści będa gościć. Krótki czas na odpoczynek a potem pierwsze koncerty, próby, wydarzenia kulturalne. Nastepnie  Raakkyla. Oddalona o ok 164 km miejsowośc będzie gościć zespół przed dwa dni. Ostatnią miejscowością, która znajduje sie na mapie podróży jest Kaustinen. To tam zespół zakończy swój pobyt w Finlandii. Potem powrót do domu, znowu przeprawa promowa, znowu nocleg w Rydze i nareszcie dom. Życzymy wszystkim szczęśliwej podróży, wielu cudownych wrażeń z pobytu a przede wszystkim udanych koncertów. Czekamy z niecierpliwościa na spływające do nas relacje. Do zobaczenia!

Powrót zespołu z Białorusi

Dnia 29 czerwca Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" powrócił z festiwalu w Białorusi. Podczas tygodniowego pobytu w tym kraju nie zabrakło koncertów, wydarzen kulturalnych i medialnych w których zespól brał czynny udział. Juz pierwszego dnia swojego pobytu zespół zaprezentował ponad 40 minutowy koncert w Mińsku, przyjęty w sposób entuzjastyczny przez zgromadzona publiczność. Po tym wydarzeniu przyszedł czas na przejazd do Bobrujska. Następne dni to kolejne koncerty, próby, ciężka praca, ale oplaciło sie. Zgromadzona publkiczność w liczbie ok 3 tysięcy widzów w Ice Arena przyjęła zespół gromkimi brawami. Podobnie było na Placu Lenina oraz podczas pochodu ulicami miasta. Wielotysięczna publiczność bardzo enztuzjastycznie przyjmowała każdy nasz występ, za co bardzo serdecznie im dziekujemy. Pozostały cudowne wspomnienia. Jeszcze raz dziękujemy organizatorom za wystosowanie zaproszenia. W szczególny sposób dziekujemy pani Ali - naszemu przyjacielowi z Mińska, która koordynowała cały wyjazd. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będzie nam dane współpracować przy organizacji wyjazdów.

Międzynarodowy Dzień Tańca


"Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia. Jest samym życiem."

Havelock Ellis

Wszystkim tancerzom, pasjonatom w tym dniu życzymy przede wszystkim radości i wytrwałości przy każdym wykonywanym tanecznym kroku. Niech taniec będzie dla Was ucieczką od codzienności, lekiem na otaczające zło, niech sprawi, że w Waszych sercach zagości miłość do drugiego człowieka, a wszystkie troski i kłopoty odejdą w dal. Wielu sukcesów na scenach w kraju i na świecie.

Bilety na koncert z okazji Dnia Matki już w sprzedaży!

Od dnia 20 kwietnia ruszyła sprzedaż biletów na koncert całego zespołu z okazji Dnia Matki. Bilety w cenie 15 zł dostępne są w impresariacie Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie. Informujemy, że planowany jest tylko JEDEN KONCERT.

Do zobaczenia na koncercie już 23 maja o godz. 16:00.

17 KWIETNIA 2015 ROKU - KONFERENCJA NAUKOWA POŚWIECONA 70 ROCZNICY DEPORTACJI GÓRNOŚLĄZAKÓW DO ZSRR Z UDZIAŁEM ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA "MAŁY ŚLĄSK"


KONFERENCJA NAUKOWA POŚWIĘCONA 70. ROCZNICY DEPORTACJI LUDNOŚCI GÓRNEGO ŚLĄSKA DO ZSRR W 1945 ROKU

POD HONOROWYM PATRONATEM WICEPREZYDENTA MIASTA CHORZÓW  DS. SPOŁECZNYCH WIESŁAWA CIĘŻKOWSKIEGO, STOWARZYSZENIA PAMIĘCI ARMII KRAJOWEJ, ŚLĄSKIEGO CENTRUM WOLNOŚCI i SOLIDARNOŚCI, STOWARZYSZENIA NZS 1980

PROGRAM:
WPROWADZENIE DO SESJI MGR KATARZYNA LISEK

TEMATY:
1.  DR HAB. LECH KRZYŻANOWSKI (INSTYTUT HISTORII UŚ)  „TRAGEDIA GÓRNOŚLĄSKA W ŚWIETLE PRAWA”

2. PROF. DR HAB.  ZYGMUNT  WOŹNICZKA (INSTYTUT NAUKI O KULTURZE UŚ)
„ŚLĄSKI GUŁAG”

3. MGR JAROSŁAW WROŃSKI (CENTRUM DOKUMENTACJI DEPORTACJI GÓRNOŚLĄZAKÓW  DO ZSRR W 1945 ROKU) „KONCEPCJA I FUNKCJONOWANIE CENTRUM DOKUMENTACJI DEPORTACJI GÓRNOŚLĄZAKÓW  DO ZSRR W 1945 ROKU "

ORGANIZATOR SESJI:
DR ADAM LISEK
CHORZOWSKIE BRACTWO RYCERSKIE BOŻOGROBCÓW
DR JACEK KANIEWSKI
POLSKIE TOWARZYSTWO HISTORYCZNE ODDZIAŁ KATOWICE
ZESPÓŁ SZKÓŁ GASTRONOMICZNO – USŁUGOWYCH W CHORZOWIE

OPRAWA MUZYCZNA:
CHÓR LUTNIA Z CHORZOWA

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „MAŁY ŚLĄSK”

SESJI BĘDZIE TOWARZYSZYŁA WYSTAWA OKOLICZNOŚCIOWA