Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka już 18 stycznia!

Już 18 stycznia o godz. 16:00 i 18:30 w Centrum Kultury "Karolinka" odbędzie się tradycyjny koncert całego Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" z okazji przypadających w styczniu dnia Babci i Dziadka. Zespół w sposób szczególny pragnie podziękować swoim ukochanym babciom i dziadkom za to, że poprostu są. Bilety już do nabycia w impresariacie placówki. Radzimy się pospieszyć bo sprzedają się jak świeże bułeczki.

Cena biletu to 15 zł.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Do zobaczenia na koncertach.

WESOŁYCH ŚWIĄT !

Szczęśliwych, kojących,

przeżytych w zgodzie ze światem i samym sobą,

pełnym życia i miłości

Świąt Bożego Narodzenia

życzą

Dyrekcja, kierownictwo oraz artyści

ZPiT "Mały Śląsk"

"Mały Sląsk" już dzisiaj w TV Silesia!

Wczoraj tj. 3 grudnia 2014 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu miał miejsce uroczysty koncert pn. "Łączymy pokolenia" zorganizowany z okazji przypadającego dzisiaj święta Św. Barbary (patronki wszystkich górników) potocznie zwanego Barbórką. W koncercie tym przed tysięczną publicznością, zaprezentował się również, w piosenkach górniczych, Zespół Pieśni i Tanca "Mały Śląsk" a dokładnie grupa I (prowadzona przez p. Grzegorza Kłaczka, opiekunem wokalnym jest p. Izabela Hajda). Koncert był rejestrowany przez Tv Silesia a transmisję, będzie można zobaczyc JUŻ DZISIAJ o godz. 20:30. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy przed telewizory !

Przy okazji, wszystkim górnikom chcemy złożyć najlepsze życzenia, bezpiecznej i stabilnej pracy, abyście zawsze wracali cali i zdrowi do swoich domów. Szczęść Boże !

Na gody. Kolędy i Pastorałki z Małym Śląskiem

Gody... Słowo, które niemal zupełnie wyszło z użycia, a na Górnym Śląsku przez wieki określano nim okres świąteczno-noworoczny. Co zostało z dawnych obyczajów i obrzędów? Jakie były (są) różnice między – na przykład – ziemią pszczyńską, a Beskidami?

Na różnych przykładach dokonamy etnograficznej „rozbiórki” zjawiska, które zwykle nazywamy „magią świąt”.

Ten wieczór będzie miał przede wszystkim charakter muzyczny. Zapraszamy na koncert śląskich kolęd i pastorałek. Pośpiewamy razem?

Gościem Krzysztofa Karwata będzie etnografka, dr Maria Lipok-Bierwiaczonek. Ponadto w bogatym repertuarze kolędowo-świątecznym wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”z Radzionkowa.

Pobrane i wydrukowane zaproszenie upoważnia do zniżki ceny biletu po wcześniejszej rezerwacji z 10 zł na 5 zł. Zaproszenie można pobrać klikając tutaj.

„Łączymy Pokolenia” - Barbórka 2014 z TVS

Dnia 3 grudnia 2014 roku telewizja TVS organizuje specjalny koncert z okazji górniczego święta, którym pragnie uhonorować górniczą brać i podtrzymać wieloletnią tradycję związaną z górnictwem na Śląsku. W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem „Łączymy pokolenia”. Pierwsza część koncertu będzie miała charakter widowiska prowadzonego przez Joannę Bartel, śląską aktorkę, artystkę kabaretową i wokalistkę, oraz Marka Szołtyska, autora książek o i po śląsku, którzy wcielą się w rolę małżeństwa. Motywem przewodnim zaś będą rozmowy o dawnym życiu na Śląsku, o śląskich i górniczych legendach, a także o obecnych problemach Ślązaków. Na scenie pojawi się także "Mały Śląsk", Marcin Wyrostek i inni. W drugiej części wystąpi znany kultowy zespół Czerwone Gitary. Dodatkową atrakcją będzie zapewne samo wejście na koncert - gości przybywających do Domu Muzyki i Tańca witać będzie orkiestra górnicza pod dyrekcją Henryka Mandrysza.
Ponadto wśród widzów zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody, a relacja z koncertu zostanie wyemitowana przez Telewizję TVS 4 grudnia 2014. Zapraszamy!

11 listopad z "Małym Śląskiem" w Będzinie

Juz 11 listopada zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w koncercie z okazji święta Niepodległości, który odbędzie się o godz. 17:00 w Ośrodku Kultury w Będzinie, filia w Grodźcu. W specjalnie przygotowanym programie usłyszymy pieśni powstańcze i patriotyczne, zobaczymy również tańce narodowe i oczywiście tańce z regionu śląskiego. Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy. Spędźmy te cudowne święto razem, w Będzinie.

Do zobaczenia !

Otwarcie Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

18 października na zakończenie trudnego, bardzo pracowitego ale i cudownego tygodnia Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" wystąpił z programem patriotyczno - powstańczym podczas otwarcia Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Grupę artystów można było podziwiać dwukrotnie. Podczas każdego z występów usłyszeliśmy najpiękniejsze pieśni patriotyczne oraz powstańcze. Występ był dla artystów ogromnym wyróżnieniem a reakacja publiczności ogromną nagrodą za trud włożony w przygotowanie koncertu.

Megawidowisko Exodus za nami !!

Premiera megawidowiska EXODUS za nami. Kto nie był niech żałuje. Ponad 400 artystów, prawdziwe morze, spadająca manna z niebie, gorejący krzew i historia wyjścia Izraelitów z niewoli egipskiej przedstawiona w jakże aktualny i odpowiadający współczesnym czasom sposób. Zaproszenie do tak wielkiego i trudnego przedsięwzięcia było dla zespołu nie lata wyróznienie. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby Mały Śląsk wystąpił w katowicku spodku. Podziękowania kierujemy do reżysera, do ks. Roberta ale w szczególny i wyjątkowy sposób chcemy podziękować Panu Henrykowi Konwińskiemu, który przez długie godziny przygotowywał z zespołem układy choreograficzne. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będzie nam dam współpracować z tak cudownymi ludźmi i wybitnymi artystami.

"Mały Śląsk" szczęśliwie powrócił z Korei

8 października o godz. 11:30 artyści Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" wylądowali na warszawskim Okęciu. Lot przebiegł spokojnie i wszyscy szczęśliwi ale również bardzo zmęczeni dodatrli do Radzionkowa i tym samym zakończyli trwające 14 dni tournée w Korei Południowej. Mamy nadzieję, że wspomnienia które pozostały z pobytu w Cheonan i Seulu zostaną z Wami do końca życia.

Artyści wracają do domu!

Po prawie dwutygodniowym pobycie Zespołu Piesni i Tańca "Mały Śląsk" w Korei Południowej, artyści wyruszyli w podróż do Polski. Wylot z Seulu planowany jest na godz. 16:55 naszego czasu. Lądowanie na warszawskim Okęciu planowane jest jutro o godzinie 11;30. Wszystkim podróżującym, życzymy udanego i szczęśliwego powrotu do domu. Czekamy na Was w Radzionkowie. Do zobaczenia:)