1% podatku dla Stowarzyszenia

Szanowni Państwo. Zbliża sie okres rozliczeń podatkowych a tym samym otwartym pozostaje kwestia przekazania 1% podatku na cele społeczne. Jeżeli chcą Państwo wesprzeć działalnośc statutową Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk", polecamy sie uwadze i z góry bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY !

Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka za nami....

Galowy koncert całego zespołu z okazji Dnia Babci i Dziadka przeszedł do historii. Mamy nadzieję, że wszystkim widzom dostarczyliśmy dużo przyjemności, a czas spędzony w naszym towarzystwie należał do najprzyjemniejszego w ostatnim dniach :) Nie znaczy to jednak, że zespół odpoczywa. Nic podobnego. 20 lutego reprezentacja artystów wzięła udział w wyjątkowym projekcie realizowanym na lotnisku w Pyrzowicach, o którym jednak szerzej napiszemy póżniej a poza tym, trwają przygotowania do wyjątkowego koncertu, który odbędzie sie w Wiedniu już 25 lutego. Mamy nadzieje, że artyści zaczarują wiedeńską publiczność, czego z całego serca im życzymy.

Po przerwie zespół wraca do pracy !

Po przerwie feryjnej wszystkie grupy Zespołu wracają do pracy. Już dzisiaj zajęcia rozpoczynają się zgodnie z planem, a wszystko dlatego, że już 12 lutego czeka nas koncert całego zespołu z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zainteresowanie koncertem jak zwykle jest ogromne, dlatego zespól zaprezentuje sie aż dwukrotnie o godz. 16:00 i o godz. 18:30. Pozostało jeszcze parę biletów, które można nabyć w kasie ośrodka oraz w internecie na stronie www.karolinka.art.pl. Jednak to nie koniec planów koncertowych. Już 25 lutego grupa reprezentacyjna wystapi w Wiedniu podczas 15 Polskiego Balu Wiosny. A później kolejne wydarzenia z udziałem artystów "Małego Śląska" o których na bieżąco będziemy informować na stronie oraz na naszym facebookowym profilu. Do zobaczenia :)

Wesołych Świąt

„Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan niebiosów obnażony!”
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2017 Roku życzy kierownictwo oraz tancerzeZespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”

Mikołaj z "Małym Śląskiem"

Wszystkich zapraszamy już 6 grudnia do Nakła Śląskiego na spotkanie ze Św. Mikołajem. Razem z Wami chcemy oczekiwać przybycia tego wyjątkowego gościa. Do zobaczenia w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa już o godz. 17:00.

DZIEŃ GÓRNIKA

Z okazji barbórkowego święta pragniemy złożyć wszystkim Górnikom, Pracownikom Kopalni i ich Rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy.
Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodziny ochronnymi ramionami,
zapewniając poczucie bezpieczeństwa, komfortu życiowego i pewności dnia jutrzejszego.
Szczęść Boże!


PAMIĘTAMY !

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko to co nieważne jak krowa się wlecze
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
kiedy myślimy o kimś zostając bez niego.

Nie bądź pewny że czas masz bo pewność niepewna
zabiera nam wrażliwość tak jak każde szczęście
przychodzi jednocześnie jak patos i humor
jak dwie namiętności wciąż słabsze od jednej
tak szybko stąd odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widzieć naprawdę zamykają oczy
chociaż większym ryzykiem rodzić się niż umrzeć
kochamy wciąż za mało i stale za późno

Nie pisz o tym zbyt często lecz pisz raz na zawsze
a będziesz tak jak delfin łagodny i mocny

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
i ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
i nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
czy pierwsza jest ostatnia czy ostatnia pierwsza.

ks. Jan Twardowski

Nowy sezon artystyczny 2016/2017

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowym grafikiem zajęć. Nowy sezon artystyczny w Zespole Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" rozpoczynamy od 19 września 2016 r.

W grafiku zajęć znajdują sie najnowsze rozpiski zajęć osobno dla każdej grupy. Każdy zainteresowany może sobie pobrać grafik dotyczący jego grupy.

Przesłuchania nowych dzieci do Zespołu

Informujemy, że przesłuchania rytmiczno – wokalne   dla wszystkich nowych dzieci zapisanych do Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” odbędą się dnia 14 września 2016r. od godziny 17:00.

 

Prosimy o przygotowanie jednej piosenki oraz o zabranie ze sobą wygodnego stroju do ćwiczeń (spodenki, spódniczki, obuwie typu baletki lub tenisówki)

ZPiT "Mały Śląsk" na TKB

Już 6 sierpnia rusza 53 Tydzień Kultury Beskidzkiej - największa w kraju i jedna z największych imprez folklorystycznych w świecie. Blisko 100 zespołów pieśni i tańca z kilkunastu państw na różnych kontynentach, 4 tysiące tancerzy, śpiewaków i muzyków, ponad 50 kilkugodzinnych wieczornych koncertów na dużych plenerowych estradach, odbywających się równocześnie w kilku miejscowościach przez kolejnych 9 dni. Część zespołów uczestniczy w dwóch imprezach konkursowych: Festiwalu Folkloru Górali Polskich i Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych w Żywcu.
Wiele imprez towarzyszących, takich jak przedpołudniowe koncerty kapel, uliczne korowody, wystawy, kiermasze i Targi Sztuki Ludowej w Żywcu. Nie mogło zabraknąć tam oczywiście Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk", który jest jedna z największych grup folklorystycznych w naszym regionie. Artystów będzie można podziwiać od 10 do 14 sierpnia i tak:

10 sierpnia o godz. 12:00 podczas korowodu w Żywcu a o 19:30 podczas koncertu w Wiśle

11 sierpnia o godz. 11:00 – kapela da swój 30 minutowy koncert w Żywcu a o 19:20 zespół zaprezentuje swój program podczas koncertu konkursowego w ramach Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych

12 sierpnia o godz. 19:30 zapraszamy do Oświęcimia

13 sierpnia o godz. 17:00 zespół wystąpi w Makowie Podhalańskim skąd przemieści się do Żywca aby po godz. 18:00 wziąć udział w koncercie finałowym Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych

14 sierpnia o godz. 17:45 koncert w Szczyrku.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na wszystkie koncerty zespołu. Będzie to wyjątkowa okazja aby zobaczyć zespół w zupełnie nowym programie, podczas którego zaprezentujemy nowe tańce i piosenki. Oczywiście nie zabraknie tych najpopularniejszych pozycji w tym tańców i piosenek śląskich.

Tancerzom życzymy wytrwałości i powodzenia podczas koncertów. Do zobaczenia !