11 listopad z "Małym Śląskiem" w Będzinie

Juz 11 listopada zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w koncercie z okazji święta Niepodległości, który odbędzie się o godz. 17:00 w Ośrodku Kultury w Będzinie, filia w Grodźcu. W specjalnie przygotowanym programie usłyszymy pieśni powstańcze i patriotyczne, zobaczymy również tańce narodowe i oczywiście tańce z regionu śląskiego. Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy. Spędźmy te cudowne święto razem, w Będzinie.

Do zobaczenia !

Otwarcie Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

18 października na zakończenie trudnego, bardzo pracowitego ale i cudownego tygodnia Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" wystąpił z programem patriotyczno - powstańczym podczas otwarcia Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Grupę artystów można było podziwiać dwukrotnie. Podczas każdego z występów usłyszeliśmy najpiękniejsze pieśni patriotyczne oraz powstańcze. Występ był dla artystów ogromnym wyróżnieniem a reakacja publiczności ogromną nagrodą za trud włożony w przygotowanie koncertu.

Megawidowisko Exodus za nami !!

Premiera megawidowiska EXODUS za nami. Kto nie był niech żałuje. Ponad 400 artystów, prawdziwe morze, spadająca manna z niebie, gorejący krzew i historia wyjścia Izraelitów z niewoli egipskiej przedstawiona w jakże aktualny i odpowiadający współczesnym czasom sposób. Zaproszenie do tak wielkiego i trudnego przedsięwzięcia było dla zespołu nie lata wyróznienie. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby Mały Śląsk wystąpił w katowicku spodku. Podziękowania kierujemy do reżysera, do ks. Roberta ale w szczególny i wyjątkowy sposób chcemy podziękować Panu Henrykowi Konwińskiemu, który przez długie godziny przygotowywał z zespołem układy choreograficzne. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będzie nam dam współpracować z tak cudownymi ludźmi i wybitnymi artystami.

"Mały Śląsk" szczęśliwie powrócił z Korei

8 października o godz. 11:30 artyści Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" wylądowali na warszawskim Okęciu. Lot przebiegł spokojnie i wszyscy szczęśliwi ale również bardzo zmęczeni dodatrli do Radzionkowa i tym samym zakończyli trwające 14 dni tournée w Korei Południowej. Mamy nadzieję, że wspomnienia które pozostały z pobytu w Cheonan i Seulu zostaną z Wami do końca życia.

Artyści wracają do domu!

Po prawie dwutygodniowym pobycie Zespołu Piesni i Tańca "Mały Śląsk" w Korei Południowej, artyści wyruszyli w podróż do Polski. Wylot z Seulu planowany jest na godz. 16:55 naszego czasu. Lądowanie na warszawskim Okęciu planowane jest jutro o godzinie 11;30. Wszystkim podróżującym, życzymy udanego i szczęśliwego powrotu do domu. Czekamy na Was w Radzionkowie. Do zobaczenia:)

Zajęcia dla grupy I i II

W związku z nieobecnością pana Grzegorza Kłaczka informujemy, że zajęcia dla grup I i II odbęda się 1 i 8 października w następujących godzinach:

Grupa I:

16:30 - 17:15 taniec klasyczny

17:15 - 18:45 taniec ludowy

Grupa II:

16:00 - 17:15 taniec ludowy

17:15 - 18:00 taniec klasyczny

Powrót zespołu z Macedonii.

W środę grupa Reprezentacyjna wyjechała na festiwal do Korei Południowej a w piątek z festiwalu w Macedonii powróciła grupa I. Przez tydzien młodzi tancerze prezentowali piękno polskiego folkloru, kultury i obyczajów na Międzynarodowym Festiwalu w miejscowości Istibanja. Koncerty, liczne parady oraz wieczory prezentujące kulturę państw uczestniczących w tym wydarzeniu sprawiły, że każdy z uczestników mógł głebiej poznać kulturę i zwyczaje innych krajów. W festiwalu oprócz Polski uczestniczyły zespoły z Egiptu, Rumunii, Bułgarii, Armenii, Turcji, Białorusi oraz kilka regionalnych zespołów z Macedonii w tym nasz serdeczny przyjaciel, gospodarz festiwalu, uczestnik festiwalu "Fyrtek" zespół "Kitka". Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom za przyjęcia Naszego zespołu, dziękujemy wszystkim tancerzom za tak piękną prezentację naszej kultury i życzymy im dalszych sukcesów oraz cudownych, niezapomnianych wspomnień.

Wyjazd grupy Reprezentacyjnej do Korei Południowej

24 września grupa Reprezentacyjna wyjechała na festiwal do Korei Południowej. Podczas 14 dniowego pobytu w tym pięknym, azjatyckim kraju "Mały Śląsk" będzie uczestniczyć w jednym z największych festiwali folklorystycznych w Azji. Nasz zespół stanie w szranki z 20 innymi zespołami o główne GRAND PRIX. Życzymy im powodzenia. Wierzymy, że piękno naszego folkloru i niepowtarzalna uroda tancerek i tancerzy przyczynią się do tego, że będziemy się cieszyć z kolejnych sukcesów zespołu tym razem na kontynencie azjatyckim.

Docierają już do nas pierwsze informacje z pobytu. Po ciężkiej podrózy zespół został zakwaterowany w hotelu. Następnie miał dzień wolny i odsypiał różnicę czasową, która wynosi + 7 godzin. Po wypoczynku przyszedł czas na pierwsze próby i koncert. Licznie zgromadzona publiczność w Sangmyung Art Center występ przyjęła w sposób entuzjastyczny. Kolejny dzień z pobytu to czas na zakupy i odpoczynek. A już dzisiaj kolejne zmagania związane z koncertami i oficjalnymi punktami programu. Wszystkim życzymy wytrwałości, sił a przede wszystki radości i niezapomnianych wspomnień z tak pięknego i jakże inne kulturowo kraju.

"Mały Śląsk" laureatem nagrody MARKA ŚLĄSKIE

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa przyznały ZPiT "Mały Śląsk" nagrodę "Marka-Śląskie" za zasługi dla województwa śląskiego, w szczególności za promowanie górnośląskich tradycji i folkloru muzycznego w kraju i zagranicą. Nagrodę przyznaje Kapituła Konkursu pod przewodnictwem Marszałka Województwa Śląskiego.

Dzięki odznaczeniu Zespół ma prawo używać w swoich materiałach reklamowych i filmowych tytuł „Zwycięzca Nagrody „Marka - Śląskie" Marszałka Województwa Śląskiego w roku 2014 w kategorii kultura".

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zajęcia przed "Fyrtkiem"

Uwaga Uwaga!

25 sierpnia 2014 roku rozpoczynają się zajęcia grup, które będa koncertowały podczas VII edycji Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych "Fyrtek", i tak:

godz. 14:00 - grupa I (instruktor p. Grzegorz Kłaczek) - zajęcia w Szkole Podstawowej Nr 2 w Radzionkowie

godz. 16:00 - grupa II (instruktor p. Grzegorz Kłaczek) - zajęcia w Szkole Podstawowej Nr 2 w Radzionkowie

godz. 17:30 - grupa III (instruktor p. Ewelina Taul) - zajęcia w Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie