Zajęcia dla grupy I i II

W związku z nieobecnością pana Grzegorza Kłaczka informujemy, że zajęcia dla grup I i II odbęda się 1 i 8 października w następujących godzinach:

Grupa I:

16:30 - 17:15 taniec klasyczny

17:15 - 18:45 taniec ludowy

Grupa II:

16:00 - 17:15 taniec ludowy

17:15 - 18:00 taniec klasyczny

Powrót zespołu z Macedonii.

W środę grupa Reprezentacyjna wyjechała na festiwal do Korei Południowej a w piątek z festiwalu w Macedonii powróciła grupa I. Przez tydzien młodzi tancerze prezentowali piękno polskiego folkloru, kultury i obyczajów na Międzynarodowym Festiwalu w miejscowości Istibanja. Koncerty, liczne parady oraz wieczory prezentujące kulturę państw uczestniczących w tym wydarzeniu sprawiły, że każdy z uczestników mógł głebiej poznać kulturę i zwyczaje innych krajów. W festiwalu oprócz Polski uczestniczyły zespoły z Egiptu, Rumunii, Bułgarii, Armenii, Turcji, Białorusi oraz kilka regionalnych zespołów z Macedonii w tym nasz serdeczny przyjaciel, gospodarz festiwalu, uczestnik festiwalu "Fyrtek" zespół "Kitka". Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom za przyjęcia Naszego zespołu, dziękujemy wszystkim tancerzom za tak piękną prezentację naszej kultury i życzymy im dalszych sukcesów oraz cudownych, niezapomnianych wspomnień.

Wyjazd grupy Reprezentacyjnej do Korei Południowej

24 września grupa Reprezentacyjna wyjechała na festiwal do Korei Południowej. Podczas 14 dniowego pobytu w tym pięknym, azjatyckim kraju "Mały Śląsk" będzie uczestniczyć w jednym z największych festiwali folklorystycznych w Azji. Nasz zespół stanie w szranki z 20 innymi zespołami o główne GRAND PRIX. Życzymy im powodzenia. Wierzymy, że piękno naszego folkloru i niepowtarzalna uroda tancerek i tancerzy przyczynią się do tego, że będziemy się cieszyć z kolejnych sukcesów zespołu tym razem na kontynencie azjatyckim.

Docierają już do nas pierwsze informacje z pobytu. Po ciężkiej podrózy zespół został zakwaterowany w hotelu. Następnie miał dzień wolny i odsypiał różnicę czasową, która wynosi + 7 godzin. Po wypoczynku przyszedł czas na pierwsze próby i koncert. Licznie zgromadzona publiczność w Sangmyung Art Center występ przyjęła w sposób entuzjastyczny. Kolejny dzień z pobytu to czas na zakupy i odpoczynek. A już dzisiaj kolejne zmagania związane z koncertami i oficjalnymi punktami programu. Wszystkim życzymy wytrwałości, sił a przede wszystki radości i niezapomnianych wspomnień z tak pięknego i jakże inne kulturowo kraju.

"Mały Śląsk" laureatem nagrody MARKA ŚLĄSKIE

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa przyznały ZPiT "Mały Śląsk" nagrodę "Marka-Śląskie" za zasługi dla województwa śląskiego, w szczególności za promowanie górnośląskich tradycji i folkloru muzycznego w kraju i zagranicą. Nagrodę przyznaje Kapituła Konkursu pod przewodnictwem Marszałka Województwa Śląskiego.

Dzięki odznaczeniu Zespół ma prawo używać w swoich materiałach reklamowych i filmowych tytuł „Zwycięzca Nagrody „Marka - Śląskie" Marszałka Województwa Śląskiego w roku 2014 w kategorii kultura".

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zajęcia przed "Fyrtkiem"

Uwaga Uwaga!

25 sierpnia 2014 roku rozpoczynają się zajęcia grup, które będa koncertowały podczas VII edycji Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych "Fyrtek", i tak:

godz. 14:00 - grupa I (instruktor p. Grzegorz Kłaczek) - zajęcia w Szkole Podstawowej Nr 2 w Radzionkowie

godz. 16:00 - grupa II (instruktor p. Grzegorz Kłaczek) - zajęcia w Szkole Podstawowej Nr 2 w Radzionkowie

godz. 17:30 - grupa III (instruktor p. Ewelina Taul) - zajęcia w Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie

Nominacja do nagrody "Marka - Śląskie"

Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, że Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" został nominowany do nagrody "Marka - Śląskie" w kategorii Kultura.
Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi na Gali Regionalnej Izby Przemysłowo - Handlowej w Gliwicach, która odbędzie się dnia 6 września br w Centrum Edukacji i Biznesu "Nowe Gliwice".
Gratulujemy nominacji i trzymamy kciuki za pomyślne rozstrzygnięcie konkursu.

Dniach Sępólna Krajeńskiego

Lato za oknami, a artyści cięzko pracują nad programem do dwuczęściowego koncertu galowego na Dniach Sępólna Krajeńskiego, gdzie już 16 sierpnia 2014r. o godzinie 15:00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk". Wszystkich fanów tych będących w okolicy zapraszamy na nasz koncert oraz na moc atrakcji jakie przygotowali organizatorzy.

"Mały Śląsk" powrócił z Tygodnia Kultury Beskidzkiej

W dniu 03.08.2014 roku w godzinach późno wieczornych Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" powrócił z Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Zespół kocnertował w Szczyrku, Oświęcimiu i Wiśle. Podczas ponad 40 minutowego koncertu artyści zaprosili zebraną publiczność w podróż po Polsce. Rozpoczęliśmy od rodzimego Górnego Śląska aby za chwilę znaleźć sie w Cieszynie, następnie na Podlasiu, Rzeszowszczyźnie, Kujawach i Warmii. Zebranej publiczności bardzo serdecznie dziękujemy za cudowne przyjęcie, owacje i bisy:) Dziękujemy również wszystkim organizatorom za cudowne przyjęcie, uśmiech na twarzy i miłą atmosferę.

Całemu zespołowi, życzymy kolejnych sukcesów i zapraszamy na kolejne koncerty.

PROGRAM TYGODNIA KULTURY BESKIDZKIEJ

W dzisiejszym "Dzienniku Zachodnim" dodatek na temat Tygodnia Kultury Beskidzkiej oraz szczegółowy program imprezy. Zapraszamy do zapoznania się z programem festiwalu.

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3514707,program-tkb-2014-tydzien-kultury-beskidzkiejzdjecia-archiwalne,1,id,t,sa.html

Tydzień Kultury Beskidzkiej z "Mały Śląskiem"

Tego lata Mały Śląsk weźmie udział w jednym z największych, międzynarodowych festiwali folklorystycznych oganizowanych z naszym kaju. Setki tancerzy z różnych stron świata, tysiące kostiumów oraz wspaniała oprawa artystyczna to Tydzeń Kultury Beskidzkiej. Nasi tancerze wystąpią m.in. obok artystów z Armenii, Meksyku, Hiszpanii, Turcji i Włoch. Zespół zobaczyć będzie można:

1 sierpnia w Szczyrku
2 sierpnia w Oświęcimiu
3 sierpnia w Wiśle

http://rok.bielsko.pl/tkb.php?cat_id=tkb_koncerty2