ZMIANA ORGANIZACJI ZAJĘĆ W DNIACH 9 i 10 czerwiec 2014

Uwaga !!!

Informujemy, że w dniach 09.06.2014 oraz 10.06.2014 zmianie ulegają miejsca oraz godziny zajęć Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk"

09.06.2014 rok

Grupa IV prowadzona przez p. Tomka nie ma zajęć wokalnych. Zajęcia taneczne odbywają się normalnie (16:00 - 17:00) w sali baletowej

Grupa I prowadzona przez p. Grzegorza zajęcia rozpoczyna o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej Nr 2 (17:00 - 17:30 śpiew, 17:30 - 18:15 taniec)

Grupa II prowadzona przez p. Grzegorza zajęcia rozpoczyna o godz. 15:30 w Szkole Podstawowej Nr 2 (15:30-16:00 śpiew, 16:00-17:00 taniec)

10.06.2014 rok

Grupa III prowadzona przez p. Ewelinę zajęcia rozpoczyna o godz. 15:30 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Radzionkowie (sala gimnastyczna)

Od środy 11.06.2014 zajęcia odbywają się zgodnie z planem.

"Mały Śląsk" gościem Festiwalu Młodych SPLOT

W najbliższy weekend Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" wystąpi podczas I Festiwalu Młodych SPLOT, który odbywać się będzie w Chorzowie Batorym. Podczas koncertu artyści "Małego Śląska" pokażą się w pełnym temperamentu i wigoru programie, na który złożą się tańce lubelskie, opoczyńskie, sądeckie, rzeszowskie, kujawskie oraz wielkopolskie. Wszystkich miłośników folkloru zapraszamy od godz. 15:00, 31 maja 2014 roku na plac osiedlowy przy komplekcie sportowym "Hajduki", ul. Graniczna 1.

Do zobaczenia na koncercie.

Dzień Matki

Artyści oraz Kadra Zespołu "Mały Śląsk" pragnie złożyć wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia, aby uśmiech nigdy nie znikał z Waszych twarzy oraz podziękować za miłość, wsparcie i zrozumienie, którego nigdy nie brakuje z Waszej strony.

Sukces "Małego Śląska" na Śląskim Śpiewaniu

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że wszyscy z naszych uczestników biorących udział w eliminacjach rejonowych XXI Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza "Śląskie Śpiewanie" zakwalifikowały się do przesłuchań finałowych, które odbędą się w Koszęcinie podczas "Święta Śląska" w ostatni weekend czerwca. Wszystkim pedagogom i artystom bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za trud włożony w przygotowanie. Nie ukrywamy, że liczymy na kolejne sukcesy podczas finałów, bo jak wiadomo "apetyt rośnie w miarę jedzenia".
Wyniki dostępne są na stronie www.mdkpiekary.pl

VII Gala baletowa w Operze Śląskiej z udziałem "Małego Śląska"

Już po raz trzeci „Mały Śląsk” świętować będzie Międzynarodowy Dzień Tańca na deskach Opery Śląskiej. Zespól biorąc udział w VII Gali Baletowej ma wspaniałą okazję do ponownego spotkania się z śląskim, tanecznym środowiskiem artystycznym. Mały Śląsk zatańczy obok artystów z Gliwickiego Teatru Muzycznego, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu „Rozbark”, studentami Wydziału Tańca PWST. Jak co roku gospodarzem Gali jest zespół baletowy Opery Śląskiej. W koncercie zaprezentują się również wybitni soliści zespołów baletowych spoza naszego regionu, min. Polskiego Baletu Narodowego Teatru Wielkiego w Warszawie, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Nova w Bydgoszczy i Opery Wrocławskiej.
Wszystkich pasjonatów tańca, nie tylko klasycznego, zapraszamy 29.04.2014 do Opery Śląskiej.
http://opera-slaska.pl/gala-baletowa/

Wesołych Świąt !

Z okazji Świąt Wielkanocnych:
miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr,
zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze.
Pracy, która pomaga żyć.
Uśmiechów bliskich i nieznajomych,
które pozwalają lżej oddychać
i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.
tego życzą:
Dyrekcja, pracownicy
oraz artyści
ZPiT "Mały Śląsk"

Uroczystość pośmiertnego wręczenia Krzyża Pamięci Ofiar Banderowskiego Ludobójstwa

25 kwietnia 2014 Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" uświetni swoim występem uroczystość pośmiertnego wręczenia Krzyża Pamięci Ofiar Banderowskiego Ludobójstwa, która odbędzie się w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli ks. Arcybiskup Wiktor Skworc oraz ks. Biskup Jan Kopiec.

Zespół przygotował specjalny program na który składają się piosenki patriotyczne oraz maryjne. Serdecznie zapraszamy!

Przekaż 1% podatku dla Zespołu

Zapraszamy do przekazywania 1% podatku na Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk". Wszystkie środki zebrane dzięki Waszej uprzejmości przekażemy na cele statutowe Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" szczególności na promowanie miasta, powiatu, województwa oraz całego kraju podczas wyjazdów zagranicznych.
Wszystkich miłośników i przyjaciół oraz ich rodziny serdecznie zapraszamy aby właśnie w ten sposób wesprzeć wszystkich artystów zespołu "Mały Śląsk".

Zachęcamy również do skorzystania z programu do poprawnego wypełnienia deklaracji PIT dostepnego na Naszej stronie.

Za wszystkie przekazy już dzisiaj bardzo serdecznie dziękujemy!

Relacja z koncertu w Operze Śląskiej

Wczoraj tj. 09.03.2014 roku Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" wystąpił z galowym koncertem w Operze Śląskiej w Bytomiu. Podczas dwugodzinnego koncertu wraz z zespołem odwiedziliśmy najpiękniejsze regiony Polski. Oprócz ukochanego, rodzimego Śląska licznie zgromadzoną publiczność, która wypełniła salę widowiskową do ostatniego miejsca, zespół zaprosił do Wielkopolski, na Warmię, na Mazowsze, na Kaszuby, na Lubeszczyznę, na Kurpie oraz w piękne polskie, majestatyczne i czasami niebezpieczne góry. Podczas finału koncertu publiczność wraz z całym zespołem powróciła na Śląsk aby zaśpiewać jedną z najpopularniejszych piosenek "Szła dzieweczka". Wszystkim, zaangażowanym w organizację tego wydarzenia bardzo serdecznie dziękujemy. Składamy serdeczne podziękowania dyrekcji oraz pracownikom Opery Śląskiej za cudowne i profesjonalne przyjęcie, pracownikom Centrum Kultury "Karolinka" za nieocenioną pomoc, rodzicom za zrozumienie i pomoc przy logistycznym zorganizowaniu koncertu. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich artystów, od najmłodszych do najstarszych, za Waszą wytrwałość i zaangażowanie podczas prób i koncertu. Liczymy, że zespół wystąpi jeszcze nie raz na deskach Opery Śląskiej a Państwo zaszczycą nas swoją obecnością podczas koncertów. Do zobaczenia !
Galeria zdjęć z koncertu będzie dostępna w późniejszym czasie o czym na pewno będziemy Was informować.

Koncert galowy ZPiT "Mały Śląsk" w Operze Śląskiej

 

Szanowni Państwo,

Bardzo serdecznie zapraszamy na koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk", który odbędzie się w Operze Śląskiej w Bytomiu dnia 9 marca 2014 roku. Wszystkich przyjaciół, sympatyków i miłośników zapraszamy do rezerwacji biletów (wraz z wpłatą) w Impresariacie Centrum Kultury "Karolinka" do dnia 14 lutego 2014 roku. Szczegóły dotyczące organizacji koncertu znajdują się poniżej.