"Mały Śląsk" powrócił z Tygodnia Kultury Beskidzkiej

W dniu 03.08.2014 roku w godzinach późno wieczornych Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" powrócił z Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Zespół kocnertował w Szczyrku, Oświęcimiu i Wiśle. Podczas ponad 40 minutowego koncertu artyści zaprosili zebraną publiczność w podróż po Polsce. Rozpoczęliśmy od rodzimego Górnego Śląska aby za chwilę znaleźć sie w Cieszynie, następnie na Podlasiu, Rzeszowszczyźnie, Kujawach i Warmii. Zebranej publiczności bardzo serdecznie dziękujemy za cudowne przyjęcie, owacje i bisy:) Dziękujemy również wszystkim organizatorom za cudowne przyjęcie, uśmiech na twarzy i miłą atmosferę.

Całemu zespołowi, życzymy kolejnych sukcesów i zapraszamy na kolejne koncerty.

PROGRAM TYGODNIA KULTURY BESKIDZKIEJ

W dzisiejszym "Dzienniku Zachodnim" dodatek na temat Tygodnia Kultury Beskidzkiej oraz szczegółowy program imprezy. Zapraszamy do zapoznania się z programem festiwalu.

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3514707,program-tkb-2014-tydzien-kultury-beskidzkiejzdjecia-archiwalne,1,id,t,sa.html

Tydzień Kultury Beskidzkiej z "Mały Śląskiem"

Tego lata Mały Śląsk weźmie udział w jednym z największych, międzynarodowych festiwali folklorystycznych oganizowanych z naszym kaju. Setki tancerzy z różnych stron świata, tysiące kostiumów oraz wspaniała oprawa artystyczna to Tydzeń Kultury Beskidzkiej. Nasi tancerze wystąpią m.in. obok artystów z Armenii, Meksyku, Hiszpanii, Turcji i Włoch. Zespół zobaczyć będzie można:

1 sierpnia w Szczyrku
2 sierpnia w Oświęcimiu
3 sierpnia w Wiśle

http://rok.bielsko.pl/tkb.php?cat_id=tkb_koncerty2

Ruszyła Letnia Szkoła Artystyczna w Koszęcinie !

Dzisiaj o godz. 11:00 w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w Koszęcinie miała miejsce Inauguracja Warsztatów Polskich Tańców Ludowych i Narodowych, które odbywają się w ramach Letniej Szkoły Artystycznej. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć młodych artystów z Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk". Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i technika pozwolą udoskonalić Wasze umiejętności. Wszystkim uczestnikom, życzymy wytrwałości, siły i enegrii do pracy oraz przeżycia cudownych, niezapomnianych chwil.

Wyróżnienie dla solistów !


Wczoraj (29 czerwca) w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie odbył się kolejny finał Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza "Śląskie Śpiewanie".
Przegląd ten odbył się w ramach I Edycji Europejskiego Konkursu „Rozśpiewany Śląsk”.
Miło nam poinformować, że grupa solistów "Małego Śląska" wróciła z Koszęcina z Wyróżnieniem, w kategorii Zespół Wokalny.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim artystom oraz pedagogom życząc kolejnych sukcesów.

Sezon artystyczny 2013/2014 zakończony !

Wczorajszym koncertem podczas VIII Dni Radzionkowa Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" zakończył sezon artystyczny 2013/2014. Teraz przed pracownikami i tancerzami zasłużone WAKACJE. Nie będą one jednak trwały długo. Już 28 lipca grupa Reprezentacyjna rozpoczyna prace i przygotowania do kolejnych koncertów w kraju i za granicą. Nowy sezon artystyczny zespół rozpocznie podczas 51 Tygodnia Kultury Beskidzkiej. "Mały Śląsk" 1 sierpnia wystąpi w Szczyrku, 2 sierpnia w Oświęcimiu a 3 sierpnia w Wiśle. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy!

Ale póki co życzymy wakacji pełnych słońca, nowych, ciekawych przygód a przede wszystkim relaksu i nabrania sił do dalszej pracy.

ZMIANA ORGANIZACJI ZAJĘĆ W DNIACH 9 i 10 czerwiec 2014

Uwaga !!!

Informujemy, że w dniach 09.06.2014 oraz 10.06.2014 zmianie ulegają miejsca oraz godziny zajęć Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk"

09.06.2014 rok

Grupa IV prowadzona przez p. Tomka nie ma zajęć wokalnych. Zajęcia taneczne odbywają się normalnie (16:00 - 17:00) w sali baletowej

Grupa I prowadzona przez p. Grzegorza zajęcia rozpoczyna o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej Nr 2 (17:00 - 17:30 śpiew, 17:30 - 18:15 taniec)

Grupa II prowadzona przez p. Grzegorza zajęcia rozpoczyna o godz. 15:30 w Szkole Podstawowej Nr 2 (15:30-16:00 śpiew, 16:00-17:00 taniec)

10.06.2014 rok

Grupa III prowadzona przez p. Ewelinę zajęcia rozpoczyna o godz. 15:30 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Radzionkowie (sala gimnastyczna)

Od środy 11.06.2014 zajęcia odbywają się zgodnie z planem.

"Mały Śląsk" gościem Festiwalu Młodych SPLOT

W najbliższy weekend Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" wystąpi podczas I Festiwalu Młodych SPLOT, który odbywać się będzie w Chorzowie Batorym. Podczas koncertu artyści "Małego Śląska" pokażą się w pełnym temperamentu i wigoru programie, na który złożą się tańce lubelskie, opoczyńskie, sądeckie, rzeszowskie, kujawskie oraz wielkopolskie. Wszystkich miłośników folkloru zapraszamy od godz. 15:00, 31 maja 2014 roku na plac osiedlowy przy komplekcie sportowym "Hajduki", ul. Graniczna 1.

Do zobaczenia na koncercie.

Dzień Matki

Artyści oraz Kadra Zespołu "Mały Śląsk" pragnie złożyć wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia, aby uśmiech nigdy nie znikał z Waszych twarzy oraz podziękować za miłość, wsparcie i zrozumienie, którego nigdy nie brakuje z Waszej strony.

Sukces "Małego Śląska" na Śląskim Śpiewaniu

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że wszyscy z naszych uczestników biorących udział w eliminacjach rejonowych XXI Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza "Śląskie Śpiewanie" zakwalifikowały się do przesłuchań finałowych, które odbędą się w Koszęcinie podczas "Święta Śląska" w ostatni weekend czerwca. Wszystkim pedagogom i artystom bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za trud włożony w przygotowanie. Nie ukrywamy, że liczymy na kolejne sukcesy podczas finałów, bo jak wiadomo "apetyt rośnie w miarę jedzenia".
Wyniki dostępne są na stronie www.mdkpiekary.pl