Nominacja do nagrody "Marka - Śląskie"

Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, że Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" został nominowany do nagrody "Marka - Śląskie" w kategorii Kultura.
Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi na Gali Regionalnej Izby Przemysłowo - Handlowej w Gliwicach, która odbędzie się dnia 6 września br w Centrum Edukacji i Biznesu "Nowe Gliwice".
Gratulujemy nominacji i trzymamy kciuki za pomyślne rozstrzygnięcie konkursu.

Dniach Sępólna Krajeńskiego

Lato za oknami, a artyści cięzko pracują nad programem do dwuczęściowego koncertu galowego na Dniach Sępólna Krajeńskiego, gdzie już 16 sierpnia 2014r. o godzinie 15:00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk". Wszystkich fanów tych będących w okolicy zapraszamy na nasz koncert oraz na moc atrakcji jakie przygotowali organizatorzy.

"Mały Śląsk" powrócił z Tygodnia Kultury Beskidzkiej

W dniu 03.08.2014 roku w godzinach późno wieczornych Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" powrócił z Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Zespół kocnertował w Szczyrku, Oświęcimiu i Wiśle. Podczas ponad 40 minutowego koncertu artyści zaprosili zebraną publiczność w podróż po Polsce. Rozpoczęliśmy od rodzimego Górnego Śląska aby za chwilę znaleźć sie w Cieszynie, następnie na Podlasiu, Rzeszowszczyźnie, Kujawach i Warmii. Zebranej publiczności bardzo serdecznie dziękujemy za cudowne przyjęcie, owacje i bisy:) Dziękujemy również wszystkim organizatorom za cudowne przyjęcie, uśmiech na twarzy i miłą atmosferę.

Całemu zespołowi, życzymy kolejnych sukcesów i zapraszamy na kolejne koncerty.

PROGRAM TYGODNIA KULTURY BESKIDZKIEJ

W dzisiejszym "Dzienniku Zachodnim" dodatek na temat Tygodnia Kultury Beskidzkiej oraz szczegółowy program imprezy. Zapraszamy do zapoznania się z programem festiwalu.

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3514707,program-tkb-2014-tydzien-kultury-beskidzkiejzdjecia-archiwalne,1,id,t,sa.html

Tydzień Kultury Beskidzkiej z "Mały Śląskiem"

Tego lata Mały Śląsk weźmie udział w jednym z największych, międzynarodowych festiwali folklorystycznych oganizowanych z naszym kaju. Setki tancerzy z różnych stron świata, tysiące kostiumów oraz wspaniała oprawa artystyczna to Tydzeń Kultury Beskidzkiej. Nasi tancerze wystąpią m.in. obok artystów z Armenii, Meksyku, Hiszpanii, Turcji i Włoch. Zespół zobaczyć będzie można:

1 sierpnia w Szczyrku
2 sierpnia w Oświęcimiu
3 sierpnia w Wiśle

http://rok.bielsko.pl/tkb.php?cat_id=tkb_koncerty2

Ruszyła Letnia Szkoła Artystyczna w Koszęcinie !

Dzisiaj o godz. 11:00 w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w Koszęcinie miała miejsce Inauguracja Warsztatów Polskich Tańców Ludowych i Narodowych, które odbywają się w ramach Letniej Szkoły Artystycznej. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć młodych artystów z Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk". Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i technika pozwolą udoskonalić Wasze umiejętności. Wszystkim uczestnikom, życzymy wytrwałości, siły i enegrii do pracy oraz przeżycia cudownych, niezapomnianych chwil.

Wyróżnienie dla solistów !


Wczoraj (29 czerwca) w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie odbył się kolejny finał Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza "Śląskie Śpiewanie".
Przegląd ten odbył się w ramach I Edycji Europejskiego Konkursu „Rozśpiewany Śląsk”.
Miło nam poinformować, że grupa solistów "Małego Śląska" wróciła z Koszęcina z Wyróżnieniem, w kategorii Zespół Wokalny.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim artystom oraz pedagogom życząc kolejnych sukcesów.

Sezon artystyczny 2013/2014 zakończony !

Wczorajszym koncertem podczas VIII Dni Radzionkowa Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" zakończył sezon artystyczny 2013/2014. Teraz przed pracownikami i tancerzami zasłużone WAKACJE. Nie będą one jednak trwały długo. Już 28 lipca grupa Reprezentacyjna rozpoczyna prace i przygotowania do kolejnych koncertów w kraju i za granicą. Nowy sezon artystyczny zespół rozpocznie podczas 51 Tygodnia Kultury Beskidzkiej. "Mały Śląsk" 1 sierpnia wystąpi w Szczyrku, 2 sierpnia w Oświęcimiu a 3 sierpnia w Wiśle. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy!

Ale póki co życzymy wakacji pełnych słońca, nowych, ciekawych przygód a przede wszystkim relaksu i nabrania sił do dalszej pracy.

ZMIANA ORGANIZACJI ZAJĘĆ W DNIACH 9 i 10 czerwiec 2014

Uwaga !!!

Informujemy, że w dniach 09.06.2014 oraz 10.06.2014 zmianie ulegają miejsca oraz godziny zajęć Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk"

09.06.2014 rok

Grupa IV prowadzona przez p. Tomka nie ma zajęć wokalnych. Zajęcia taneczne odbywają się normalnie (16:00 - 17:00) w sali baletowej

Grupa I prowadzona przez p. Grzegorza zajęcia rozpoczyna o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej Nr 2 (17:00 - 17:30 śpiew, 17:30 - 18:15 taniec)

Grupa II prowadzona przez p. Grzegorza zajęcia rozpoczyna o godz. 15:30 w Szkole Podstawowej Nr 2 (15:30-16:00 śpiew, 16:00-17:00 taniec)

10.06.2014 rok

Grupa III prowadzona przez p. Ewelinę zajęcia rozpoczyna o godz. 15:30 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Radzionkowie (sala gimnastyczna)

Od środy 11.06.2014 zajęcia odbywają się zgodnie z planem.

"Mały Śląsk" gościem Festiwalu Młodych SPLOT

W najbliższy weekend Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" wystąpi podczas I Festiwalu Młodych SPLOT, który odbywać się będzie w Chorzowie Batorym. Podczas koncertu artyści "Małego Śląska" pokażą się w pełnym temperamentu i wigoru programie, na który złożą się tańce lubelskie, opoczyńskie, sądeckie, rzeszowskie, kujawskie oraz wielkopolskie. Wszystkich miłośników folkloru zapraszamy od godz. 15:00, 31 maja 2014 roku na plac osiedlowy przy komplekcie sportowym "Hajduki", ul. Graniczna 1.

Do zobaczenia na koncercie.