Mikołaj z "Małym Śląskiem"

Wszystkich zapraszamy już 6 grudnia do Nakła Śląskiego na spotkanie ze Św. Mikołajem. Razem z Wami chcemy oczekiwać przybycia tego wyjątkowego gościa. Do zobaczenia w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa już o godz. 17:00.

DZIEŃ GÓRNIKA

Z okazji barbórkowego święta pragniemy złożyć wszystkim Górnikom, Pracownikom Kopalni i ich Rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy.
Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodziny ochronnymi ramionami,
zapewniając poczucie bezpieczeństwa, komfortu życiowego i pewności dnia jutrzejszego.
Szczęść Boże!


PAMIĘTAMY !

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko to co nieważne jak krowa się wlecze
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
kiedy myślimy o kimś zostając bez niego.

Nie bądź pewny że czas masz bo pewność niepewna
zabiera nam wrażliwość tak jak każde szczęście
przychodzi jednocześnie jak patos i humor
jak dwie namiętności wciąż słabsze od jednej
tak szybko stąd odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widzieć naprawdę zamykają oczy
chociaż większym ryzykiem rodzić się niż umrzeć
kochamy wciąż za mało i stale za późno

Nie pisz o tym zbyt często lecz pisz raz na zawsze
a będziesz tak jak delfin łagodny i mocny

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
i ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
i nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
czy pierwsza jest ostatnia czy ostatnia pierwsza.

ks. Jan Twardowski

Nowy sezon artystyczny 2016/2017

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowym grafikiem zajęć. Nowy sezon artystyczny w Zespole Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" rozpoczynamy od 19 września 2016 r.

W grafiku zajęć znajdują sie najnowsze rozpiski zajęć osobno dla każdej grupy. Każdy zainteresowany może sobie pobrać grafik dotyczący jego grupy.

Przesłuchania nowych dzieci do Zespołu

Informujemy, że przesłuchania rytmiczno – wokalne   dla wszystkich nowych dzieci zapisanych do Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” odbędą się dnia 14 września 2016r. od godziny 17:00.

 

Prosimy o przygotowanie jednej piosenki oraz o zabranie ze sobą wygodnego stroju do ćwiczeń (spodenki, spódniczki, obuwie typu baletki lub tenisówki)

ZPiT "Mały Śląsk" na TKB

Już 6 sierpnia rusza 53 Tydzień Kultury Beskidzkiej - największa w kraju i jedna z największych imprez folklorystycznych w świecie. Blisko 100 zespołów pieśni i tańca z kilkunastu państw na różnych kontynentach, 4 tysiące tancerzy, śpiewaków i muzyków, ponad 50 kilkugodzinnych wieczornych koncertów na dużych plenerowych estradach, odbywających się równocześnie w kilku miejscowościach przez kolejnych 9 dni. Część zespołów uczestniczy w dwóch imprezach konkursowych: Festiwalu Folkloru Górali Polskich i Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych w Żywcu.
Wiele imprez towarzyszących, takich jak przedpołudniowe koncerty kapel, uliczne korowody, wystawy, kiermasze i Targi Sztuki Ludowej w Żywcu. Nie mogło zabraknąć tam oczywiście Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk", który jest jedna z największych grup folklorystycznych w naszym regionie. Artystów będzie można podziwiać od 10 do 14 sierpnia i tak:

10 sierpnia o godz. 12:00 podczas korowodu w Żywcu a o 19:30 podczas koncertu w Wiśle

11 sierpnia o godz. 11:00 – kapela da swój 30 minutowy koncert w Żywcu a o 19:20 zespół zaprezentuje swój program podczas koncertu konkursowego w ramach Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych

12 sierpnia o godz. 19:30 zapraszamy do Oświęcimia

13 sierpnia o godz. 17:00 zespół wystąpi w Makowie Podhalańskim skąd przemieści się do Żywca aby po godz. 18:00 wziąć udział w koncercie finałowym Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych

14 sierpnia o godz. 17:45 koncert w Szczyrku.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na wszystkie koncerty zespołu. Będzie to wyjątkowa okazja aby zobaczyć zespół w zupełnie nowym programie, podczas którego zaprezentujemy nowe tańce i piosenki. Oczywiście nie zabraknie tych najpopularniejszych pozycji w tym tańców i piosenek śląskich.

Tancerzom życzymy wytrwałości i powodzenia podczas koncertów. Do zobaczenia !

Koncerty z okazji Światowych Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży 2016 w Polsce, w tym ważnym czasie który właśnie rozpoczyna się w naszym kraju, Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" również włącza się do uświetnienia tych obchodów poprzez koncertowanie w ramach ŚDM. W ramach Światowych Dni Młodzieży ZPiT "Mały Śląsk" da trzy koncert. Pierwszy koncert już dzisiaj w Piekarach Śląśkich o godzinie 16:00. Dwa kolejne koncerty odbędą się w niedziele 24 lipca kolejno: 16:30 Bytom oraz 18:20 Świerklaniec Park.
Serdecznie zapraszamy na koncerty!

Wyjazd do Włoch

Już dzisiaj o godz. 20:00 grupa I zespołu wyjeżdza do Włoch. A dokladnie będzie reprezentować nasze miasto, region oraz cały kraj na festiwalu w Rimini. Przed młodymy tancerzami dwa koncerty, kilka dni niezapomniancyh wrażeń. Życzymy Wam szcześliwej podróży, podbicia swoimi występami serca Włochów, poznania wielu ciekawych ludzi. Wracajcie do Nas cali, zdrowi i pełni cudownych wspomnień.

Przerwa wakacyjna

W miniony weekend koncertem podczas Dni Radzionkowa ZPiT "Mały Sląsk" zakończył sezon artystyczny 2015/2016. Wszystkich artystów i tych małych i tych dużych czeka teraz zasłużony odpoczynek.  Życzymy udanych, pełnych cudownych chwil i relaksu wakacji. Wracajcie do Nas pełni pozytywnej energii i chęci do dalszej pracy, której zapowiada sie wyjątkowo dużo.

W tym miejscu dziekujemy wszystkim pedagogom, artystom i rodzicom za poświęcony czas i swoją wytrwałą pracę. Mam nadzieję, że widzimy się w nowym sezonie artystycznym.

Zdjęcia z koncertu galowego juz do pobrania !

A tutaj, pod tym adresem (linkiem) do pobrania zdjęcia z koncertu Zespołu Pieśni i Tańca Mały Śląsk, który odbył się 21 maja 2016 w Centrum Kultury Karolinka, w wysokiej rozdzielczości w podziale na dwa foldery: jpg (większe zdjęcia) i mini (mniejsze zdjęcia).

Kliknij w ten link
https://mega.nz/#F!UtRhUBSZ!J3wYHx9gNYbQuISdk-Fuxg

(przejdziesz do strony mega.nz zapewniającej przestrzeń dyskową w tzw. "chmurze")


Zdjęcia można przeglądać w postaci miniatur i ściągnąć na własny komputer (czy też inne urządzenie) tylko te wybrane. Całość to ... jakieś 2 tys. zdjęć i z 7 GB, więc całości ściągać nie polecamy.