Powrót z Czech

Docierają do nas informacje, że grupa II zespołu powracająca z Czech jest coraz bliżej domu. Możemy się ich spodziewać już za godzinę a więc ok 18:30. Życzymy im szczęśliwych i bezpiecznych ostatnich kilometrów a stęsknionych rodziców zapraszamy pod CK "Karolinka" aby odebrać swoje pociechy.

IX GALA BALETOWA

29 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Tańca – święto wszystkich tancerzy i miłośników tańca

Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" to wyjątkowe święto będzie obchodzić w gronie znakomitych artysów w gmachu Opery Śląskiej w Bytomiu podczas IX Gali Baletowej. Na jednej scenie oprócz "Małego Sląska" staną artyści Gliwickiego Teatru Muzycznego, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu "Rozbark". Wystąpią soliści Polskiego Baletu Narodowego Teatru Wielkiego w Warszawie, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Nova w Bydgoszczy, Opery Krakowskiej i Baletu Dworskiego – Cracovia Danza, Hungarian Dance Academy z Budapesztu, laureaci IX Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego Uczniów Szkół Baletowych,  studenci Wydziału Tańca PWST oraz najlepsi uczniowie i absolwenci bytomskiej szkoły baletowej. Nad spektaklem będzie czuwał jak w poprzednich latach choreograf reżyserujący widowisko – Henryk Konwiński, wybitny artysta znany śląskiej i ogólnopolskiej publiczności z wielu znakomitych spektakli baletowych, operowych i teatralnych a równocześnie przyjaciel "Małego Śląska"

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do uczestniczenia w tym wyjątkowym koncercie.

"Mały Śląsk" i gwiazdy TVS

Już 6 maja w Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie odbędzie się Śląska Karuzela z Gwiazdami TVS!
Wystąpią: Teresa Werner, Paweł Gołecki, Mariusz Kalaga, Blue Party, Kiersi, Jolanta i Jacek Kierok, Mały Śląsk, Adi, Tobi King, Wiktor Trojanowski, Mateusz Szymczyk i Bez Nazwy, NasTroje oraz Karol Hadrych! W roli prowadzącego prezenter Radia Piekary, Arkadiusz Rembacz.
Przeżyjemy razem niezapomniane chwile przy największych przebojach znanych z Telewizji TVS, będziecie mogli również posłuchać zupełnie nowych, dotąd nie publikowanych piosenek. Koncert rejestrowany przez telewizję!
Zatem widzimy się 6 maja w Radzionkowie! Miejsce: Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie, plac Jana Pawła II 2. UWAGA! Do każdego biletu płyta CD GRATIS! Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Piekary 88,7 FM
Bilety: tel.: 32 286 64 54 wew. 25, email: kasa@karolinka.art.pl
http://s5.systembiletowy.pl/…/system_porta…/repertoire.html…

Wesołych Świąt

Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób
życzą
Dyrekcja, kierownictwo oraz artyści
ZPiT "Mały Śląsk"

Przekaż 1% na "Mały Śląsk"

Zachęcamy wszystkich Miłośników ZPiT "Mały Śląsk", którzy jeszcze nie złożyli deklaracji podatkowych do przekazania 1% podatku na Nasz Zespół. Z góry dziękujemy.

Wszystkiego najlepszego drogie Panie

Wszystko Oddać ci wszystko: każdy sen i drgnienie,
Każdy nerw ciała, każdy ruch i krok!
Przeszłość - to tylko o tobie wspomnienie,
Przyszłość - to tylko twój najświętszy wzrok!

Oddać ci wszystko, każde pulsu tętno
I grosz ostatni, i ostatek sił,
Trwonić dla ciebie swą młodość namiętną
Znaczyć ci drogę - krwią serdeczną z żył!

Zaprzeć się! Bluźnić! Z Judaszem paktować!
Żwir na twej drodze w miękki piasek gryźć!
Natchnioną wiarą zakrzyczeć: "Ach prowadź!"
Gdy mi na własną zgubę każesz iść!

A potem - oddać ci ostatnie tchnienie
Skonać spokojnie, wiernie u twych nóg
I wstecz spojrzawszy wierzyć niewzruszenie,
Że tak - za Ciebiem tylko umrzeć mógł.

J.Tuwim

Wszystkim Panią z okazji Waszego święta życzymy wszystkiego dobrego, dużo uśmiechu na co dzień, wytrwałości i cierpliwości w życiu codziennym. Wszystkiego dobrego od męskiej części Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk".

PRZERWA ZIMOWA !

Za nami pracowity styczeń. Kilka koncertów a w tym ten największy, całego zespołu, koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Teraz przyszedł czas na krótki ale zasłużony odpoczynek. Przed grupami dziecięcymi dwa tygodnie ferii zimowych a przed grupami Reprezentacyjnymi tydzień. Wszystkim życzymy udanego wypoczynku, nabrania sił do dalszej pracy a Państwa zapraszamy na wszystkie nasze koncerty.

Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka

Od dzisiaj ruszyła sprzedaż biletów na galowe koncerty zespołu z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbęda się 23 stycznia. Bilety w cenie 15 zł. do nabycia w Kasie Centrum Kultury "Karolinka" oraz w systemie online.
UWAGA !
Ze względu na dużą liczbę małych dzieci uczestniczących w zajęciach i wzgląd na ich wygodę tegoroczne koncerty będą się od siebie różniły. W pierwszym koncercie o godz. 16:00 wystąpią dzieci i młodzież z następujących grup: Grupy I, II, IV, VI, RM i R. W drugim koncercie o godz. 18:30 wystąpią dzieci i młodzież z następujących grup: Grupy I, III, V, R i RM. W związku z tym podczas zakupu biletów prosimy być zorientowanym do jakiej grupy dziecko uczęszcza. Oczywiście dołożymy wszelkich starań aby Państwu pomóc przy zakupie biletu na odpowiedni koncert.

WESOŁYCH ŚWIĄT

Zdrowych, pogodnych, radosnych

Świąt Bożego Narodzenia,

Świąt rodzinnych, pełnych ciepła i odpoczynku,

cieprliwości i życzliwości dla siebie i drugiego człowieka.

Tego życzą:

Dyrekcja, kierownictwo, pedagodzy oraz artyści

Zespołu Pieśni  Tańca "Mały Śląsk"

Szczęść Boże Górnikom !

Górnicze skarby pod ziemią
Głęboko ukryte drzemią.
Na ścianach, filarach górnicza już wiara
Wykuwa do skarbów drogę.

Z okazji barbórkowego święta pragniemy złożyć wszystkim Górnikom, Pracownikom Kopalni i ich Rodzinom życzenia pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy.
Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodziny opieką,
zapewniając poczucie bezpieczeństwa, komfortu życiowego i pewności dnia jutrzejszego.
Szczęść Boże!