Artykuły » Jubileusz 40-lecia

Reportaż z obchodów Jubileuszu !

Dla wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli zamieszczamy reportaż, który powstał w związku z obchodzonym w tym roku 40-leciem działalności Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk". Wszystkim, zaangażowanym w realizację materiału bardzo serdecznie dziękujemy!
http://www.sferatv.pl/vod/reportaze/audycja/2603-maly-slask.html


Nagroda "Orła i Róży" dla "Małego Śląska"

7 maja 2013 roku o godzinie 14:00 w Centrum Kultury Śląskiej w Pałacu w Nakle Ślaskim odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu w Tarnowskich Górach, podczas której Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" został uhonorowany najważniejszą nagrodą powiatu tarnogórskiego - Nagrodą "Orła i Róży".

Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” otrzymał nagrodę „Orła i Róży” za krzewienie kultury i folkloru regionu, kształtowanie postaw obywatelskich oraz przywiązanie do tradycji.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Wyjątkowe odznaczenia przyznane pedagogom oraz zespołowi!

Podczas uroczystego koncertu galowego zorganizowanego z okazji 40-lecia działalności zespołu zostały przyznane wyjątkowe nagrody zarówno dla pedagogów jak i artystów. Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego odebrał Pan Kazimierz Ratajczak, wieloletni kierownik artystyczny, obecnie choreograf grup Reprezentacyjnych, Srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego odebrali Pani Barbara Stanisz odpowiedzialna za stronę wokalną zespołu oraz Pan Grzegorz Kłaczek choreograf grup dziecięcych, związany z zespołem od ponad 35 lat. Bardzo serdecznie gratulujemy!

Jednak to nie koniec wyróżnień.

Wyróżnienia Burmistrza Miasta Radzionków oraz Przewodniczącego Rady Miasta Radzionków za zasługi w krzewieniu kultury oraz promocję miasta Radzionków otrzymali: Pan Kazimierz Ratajczak, Pani Barbara Stanisz, Pan Grzegorz Kłaczek, Pan Tadeusz Hajduk oraz Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk".

Zespół otrzymał również wiele listów gratulacyjnych i życzeń za które bardzo serdecznie dziękujemy.

Jubileuszowe koncerty galowe za nami

26 i 27 kwietnia w Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie miały miejsce galowe koncerty w wykonaniu ZPiT "Mały Śląsk" wieńczące główne obchody Jubileuszu 40 -lecia działalności zespołu odbywające się w Jego siedzibie. Podczas ponad dwugodzinnego koncertu zespół zaprezentował większość swojego repertuaru. Licznie zgromadzona publiczność została zabrana w podróż po całej Polsce. Koncert rozpoczął się tradycyjnie Trojakiem i tańcami z regionu śląskiego. W kolejnych punktach programu prezentowane były tańce krakowskie, łowickie, wielkopolskie, z regionu Popradu, kaszubskie, kujawskie, lubelskie, sądeckie, tańce z regionu Opoczna, warmińskie. Koncert zakończyły żywiołowe tańce górali żywieckich w wykonaniu grupy Reprezentacyjnej.

Podczas tych wyjątkowych koncertów zespół zaprezentował nowe pozycje, które na stałe znajdą się w repertuarze koncertowym. Swoją premierę miały tańce cieszyńskie, waloszki oraz piosenki beskidzkie, bardzo entuzjastycznie przyjęte przez publiczność

Audycja radiowa

Wszystkich tych, którzy z jakiś przyczyn nie mogli słuchać audycji radiowej w dniu dzisiejszym w Radiu Piekary serdecznie zapraszamy do posłuchania on-line na naszej stronie internetowej.

Audycja w Radiu Piekary

Sympatyków i miłośników Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" zapraszamy jutro, w czwartek (25 kwietnia) do słuchania Radia Piekary o godzinie 10:40. Będzie sporo o zespole, będą wywiady ... można sobie nagrać jak ktoś ma możliwość.

Jubileusz 40-lecia - Otwarcie wystawy

Za nami pierwszy punkt oficjalnych obchodów Jubieluszu 40-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" czyli otwarcie wystawy przedstawiającej 40 letnią działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląśk". Uroczyste otwarcie wystawy przez Burmistrza miasta Radzionków Pana Gabriela Tobora oraz Dyrektora Centrum Kultury "Karolinka" miało miejsce 19 kwietnia 2013r.

Ekspozycja będzie dostępna do 10 maja 2013r. w Galerii Mozaika w Centrum Kultury "Karolinka", serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia tej wystawy.

Galeria zdjęć z otwarcie wystawy już dostępna w naszej Fotogalerii. By zobaczyć galerię kliknij tutaj.

Pracowity początek sezonu jubileuszowego

Sezon Jubileuszowy dla artystów Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" rozpoczął się bardzo pracowicie. Zespół można było zobaczyć na wielu koncertach w kraju. Zespół koncertował min. w Katowicach, w Zabrzu, w Bytomiu. Nie mniej pracowicie zapowiadają się kolejne miesiące i oby tak dalej (szczegóły w zakładce plany koncertowe).

Oprócz koncertowania zespół jest w trakcie prac nad wydaniem śpiewnika oraz kalendarza jubileuszowego. Dodatkowo trwają przymiarki do wykonania specjalnej jubileuszowej sesji zdjęciowej z wszystkimi członkami zespołu oraz trwają zaawansowane prace nad logiem przygotowanym specjalnie w związku z 40 leciem zespołu, którego premierę jeżeli wszystko pójdzie dobrze zaplanowano na 9 listopada.

Wszystkim zaangażowanym w prace bardzo serdecznie dziękujemy, artystom życzymy dużo wytrwałości a Państwu cudownych wrażeń i wzruszeń podczas koncertów.

Jubileusz 40 - lecia

W związku, że sezon Jubileuszowy został rozpoczęty co jakiś czas na stronie będą pojawiały się informacje dotyczące tego wydarzenia. Oto pierwsza z nich:)

Zwracamy się z prośbą do wszystkich byłych i obecnych członków Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" aby przynosili do Centrum Kultury "Karolinka" swoje zdjęcia z czasów kiedy tańczyli w Zespole. Prosimy również o podanie lat w których byliście tancerzami zespołu. Ma to związek z planami wydania w formie cyfrowej historii zespołu.

Zdjęcia można składać w impresariacie, w pokoju nr 2, można również przesyłać drogą elektroniczną na adres:malyslask@karolinka.art.pl lub karolinka@karolinka.art.pl lub j.zorzycki@karolinka.art.pl

Za wszystkie materiały bardzo serdecznie dziękujemy :)

Sezon jubileuszowy rozpoczęty

Wczoraj koncertem w Kobierzycach Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" rozpoczął swój 40 Jubileuszowy sezon artystyczny. Zespól brał udział w uroczystościach dożynkowych gminy Kobierzyce, gdzie zaprezentował swoje najpiękniejsze tańce i piosenki. W wykonaniu Zespołu można było zobaczyć trojaka, polkę wróbelek, koziery,  tańce sądeckie i rzeszowskie oraz posłuchać starzyka, zachodzi słoneczko, dzióbka dej, hej tam w dolinie i wielu innych piosenek z różnych regionów kraju.

Zespół bardzo dziękuję za miłe przyjęcie i zaprasza na kolejne występy a najbliższy już 8 września w Skoczowie.